Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день боротьби з корупцією

Опубліковано 09.12.2020 о 12:58

Щорічно 9 грудня з ініціативи Організації Об’єднаних Націй відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією (International Anti-Corruption Day). У цей день 2003 року в мексиканському місті Меріда на політичній конференції була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції (ухвалена Генеральною асамблеєю ООН 31.10.2003 року).

Цей міжнародний договір передбачає заходи із запобігання корупції, покарання винних, а також механізми міжнародної співпраці в боротьбі з нею. Він зобов’язує держави – члени ООН проводити політику протидії корупції, схвалити відповідні закони і заснувати спеціальні органи для боротьби з цим явищем.

Конвенція набула чинності в грудні 2005 року після її ратифікації 30 країнами. Україна ратифікувала цю угоду 18 жовтня 2006 року.

Згідно з Конвенцією ООН проти корупції (2003) та Конвенції Ради Європи про кримінальну відповідальність за корупцію (1999), корупція – це зловживання державною владою для одержання вигоди в особистих цілях, в цілях третіх осіб і груп, а також різні форми незаконного привласнення публічних коштів для приватного використання.

Відповідно до частини четвертої статті 53 Закону України «Про запобігання корупції», Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Івано-Франківській області забезпечує умови для повідомлень про порушення особами вимог цього Закону.

Повідомити про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень можна кількома способами:

  1. Направлення інформації на електронну адресу: dls.if@dls.gov.ua;
  2. Надання інформації в скриньку для звернень про корупційне правопорушення, яка розміщена в Державній службі з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Івано-Франківській області (м. Івано-Франківськ, вул. Б. Хмельницького, 57);
  3. Засобами телефонного зв’язку – за номером телефону +38(0342) 56-07-36;
  4. Заповнення анонімного повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень через офіційний веб-сайт Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками https://www.dls.gov.ua;
  5. Під час особистого прийому громадян керівником та шляхом звернення до уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Закон України від 01.12.2020 р. № 1017 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій»

Наступна

Постанова КМУ від 02.12.2020 р. № 1185