Щодо дотримання температурних умов під час зберігання ліків у закладах охорони здоров’я

Опубліковано 05.06.2019 о 10:48

Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Чернівецькій області, у зв’язку із значним підвищенням температури повітря, нагадує аптечним та лікувально-профілактичним закладам області про необхідність забезпечення дотримання визначених виробником умов зберігання лікарських засобів.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 р. № 929 (Ліцензійні умови) провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) ліцензіат забезпечує додержання визначених виробником загальних та специфічних умов зберігання лікарських засобів на всіх етапах оптової торгівлі, у тому числі під час транспортування. Перевезення лікарських засобів, що вимагають особливих температурних умов зберігання, здійснюється тільки спеціально обладнаним транспортом, оснащеним рефрижераторними установками, які обладнуються пристроями для постійного моніторингу температури, або термоконтейнерами (п. 103, п. 135 Ліцензійних умов).

Стосовно роздрібної торгівлі, то відповідно до п. 165 та п. 170 ліцензіат повинен дотримуватися визначених виробником загальних та специфічних умов зберігання лікарських засобів та під час транспортування ліків забезпечувати умови їх зберігання відповідно до вимог, встановлених виробником.

Транспортний засіб для перевезення лікарських засобів повинен відповідати визначеним виробником умовам зберігання, слід забезпечувати проведення систематичного вологого прибирання з використанням дезінфекційних засобів.

Відповідно до вимог розділу ІІ наказу МОЗ України від 16.12.2003 № 584 «Про затвердження Правил зберігання та проведення контролю якості лікарських засобів у лікувально-профілактичних закладах» освітлення, температура, вологість і вентиляція повинні відповідати вимогам нормативно-технічних документів і не мають чинити несприятливого впливу на лікарські засоби. У приміщеннях для зберігання лікарських засобів повинні підтримуватися температура і вологість повітря, які відповідають вимогам інструкції про застосування лікарських засобів.

Якщо на упаковках лікарських засобів або в інструкціях про медичне застосування не вказано конкретних умов зберігання, то слід розуміти:

зберігання у холодильнику” температура від  +2° до +8° С
“зберігання у холодному чи прохолодному місці” температура від +8° С до  +15° С
“зберігання при кімнатній температурі” температура від +15° С до  +25° С
“зберігання в захищеному від світла місці” лікарський засіб має зберігатися в місці, яке виключає можливість попадання світла
“зберігання у темному місці” це зберігання лікарського засобу в оригінальній вторинній упаковці
“зберігання у сухому місці” це зберігання при відносній вологості повітря не більше 60% (найбільше стосується лікарської рослинної сировини)

 

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Юридична відповідальність за зберігання та реалізацію фальсифікованих лікарських засобів

Наступна

Затверджено критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), та у сфері контролю якості лікарських засобів, і визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками