Щодо забезпечення створення необхідних умов для вільного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до приміщень відповідно до державних будівельних норм, правил і стандартів

Опубліковано 06.03.2023 о 12:19

Керівникам суб’єктів господарювання з роздрібної торгівлі лікарськими засобами

     Повідомляємо, що при проведенні перевірок щодо наявності матеріально-технічної бази, кваліфікованого персоналу, необхідних для проведення господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами перед видачею ліцензій та ліцензійних перевірок Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Дніпропетровській області  враховує  наступну інформацію.

     Відповідно до вимог пункту 165 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 №929, ліцензіат, який провадить діяльність з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, зокрема забезпечує створення необхідних умов для вільного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до приміщень відповідно до державних будівельних норм, правил і стандартів, що документально підтверджується фахівцем з питань технічного обстеження будівель та споруд, який має кваліфікаційний сертифікат.

     Зокрема, на проектування, будівництво нових та реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт та технічне переоснащення існуючих житлових будинків та громадських будівель і споруд, а також розумне їх пристосування з урахуванням потреб маломобільних груп населення поширюються вимоги «ДБН В.2.2-40:2018. Інклюзивність будівель та споруд».

      Разом з тим, статтею 27 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» встановлено, у разі якщо діючі об’єкти неможливо повністю пристосувати для потреб інвалідів, за погодженням з громадськими організаціями інвалідів здійснюється їх розумне пристосування з урахуванням універсального дизайну.

       Статтею 1 Закону України «Про архітектурну діяльність» встановлено, що експертиза – це діяльність фахівців-експертів, які мають відповідні кваліфікаційні сертифікати і за дорученням замовника надають звіти щодо відповідності проектних рішень вимогам законодавства, державним нормам, будівельним нормам і правилам та які несуть відповідальність за достовірність наданих звітів.

       Діяльність з експертизи та обстеження у будівництві віднесена до Переліку видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, відповідальні виконавці яких проходять професійну атестацію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 554.

       Таким чином, підставою для висновку щодо наявної доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до приміщень аптечних закладів відповідно до державних будівельних норм, правил і стандартів, слугує документальне підтвердження фахівця з питань технічного обстеження будівель та споруд (експертиза), який має відповідний кваліфікаційний сертифікат.

       Одночасно з цим, у разі наявності у звіті експерта висновку щодо неможливості забезпечити (пристосувати) доступ до приміщень аптечних закладів відповідно до державних будівельних норм, правил і стандартів, заявник, у відповідності до статті 27 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» має здійснити їх розумне пристосування з урахуванням універсального дизайну.

         Слід також приймати до уваги, що пристосування об’єктів культурної спадщини має відбуватись з урахуванням вимог Закону України «Про охорону культурної спадщини».

         Необхідно враховувати також, що вимоги абзацу п’ятого пункту 165 Ліцензійних умов стосується створених умов для доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення виключно для приміщень, аптечного закладу. Тому, під час перевірки наявності матеріально-технічної бази,  необхідної для провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами в аптечному пункті питання наявності умов для доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення в лікувальному закладі, у якому розташований аптечний пункт, не розглядається.

Начальник служби                                                               Юлія ОВЧАРЕНКО

вих 108

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Щодо подання повідомлення про продукцію, яка не відповідає загальній вимозі щодо безпечності продукції, органам державного ринкового нагляду

Наступна

Представники Держлікслужби у Дніпропетровській області взяли участь у робочій нараді з ДУ «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ"