Щодо реалізації лікарських засобів через мобільні аптечні пункти

Опубліковано 16.07.2024 о 10:35

Абзацом 23 пункту 3 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.20216 № 929 (далі – Ліцензійні умови) встановлено, що мобільний аптечний пункт – транспортний засіб, який використовується ліцензіатом, що провадить господарську діяльність з роздрібної торгівлі лікарськими засобами з метою забезпечення населення лікарськими засобами шляхом їх реалізації, відомості про який внесено до ліцензійного реєстру.

 Особливості організації та здійснення роздрібної торгівлі лікарськими засобами через мобільні аптечні пункти встановлюються пунктами 266-269 цих Ліцензійних умов.

Згідно з пунктом 266 Ліцензійних умов ліцензіати, які провадять господарську діяльність з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, мають право здійснювати торгівлю лікарськими засобами через мобільні аптечні пункти виключно:

у сільській місцевості в разі відсутності аптеки та/або аптечного пункту;

у межах територій, на яких введено надзвичайний стан, на період надзвичайного стану;

у межах територій, на яких ведуться активні бойові дії, які включені до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінреінтеграції, на період воєнного стану та дванадцяти місяців після його припинення чи скасування.

Реалізація лікарських засобів через мобільні аптечні пункти дозволена лише за відсутності в населеному пункті, розташованому в сільській місцевості, аптеки та/або аптечного пункту.

Крім того, як зазначив Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, одним з питань, які підіймались Президентом України під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад – це доступність лікарських засобів в селах.

Завдяки наявності мобільних аптечних пунктів в регіонах мешканці сільської місцевості зможуть отримати необхідні їм ліки, в тому числі і за державною програмою «Доступні ліки», тобто безоплатно або з невеликою доплатою.

На підставі викладеного просимо розглянути питання щодо відкриття мобільних аптечних пунктів в сільській місцевості Одеської області та в подальшому долучатися до процесу забезпечення доступності населення якісними лікарськими засобами, що буде свідчити про активну співпрацю влади та бізнесу.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Продовження моніторингових візитів

Наступна

Моніторингові візити