Щодо технічного паспорту приміщення аптечного закладу

Опубліковано 16.08.2024 о 12:20

З метою інформування та для врахування в роботі, на виконання п.4.26  Положення про Державну службу з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Рівненській області, затвердженого наказом Держлікслужби від 17 лютого  2017 року №186, повідомляємо наступне.

Відповідно до пункту 29 Ліцензійних умовпровадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), затверджених постановою Кабінету міністрів України  від 30 листопада 2016 р. № 929 (далі – Ліцензійні умови) ліцензіат зобов’язаний протягом строку дії ліцензії зберігати документи або копії документів, які подавалися до органу ліцензування та підтверджують достовірність даних, що зазначалися здобувачем ліцензії у документах, які подавалися до органу ліцензування відповідно до вимог Закону України “Про ліцензування видів господарської діяльності”, зокрема технічний паспорт приміщення, що займає суб’єкт господарювання або його відокремлений структурний підрозділ.

Пунктом 10 розділу ІІ «Порядку перевірки відповідності матеріально-технічної бази, кваліфікованого персоналу, а також умов щодо контролю за якістю лікарських засобів, що вироблятимуться та/або ввозитимуться на територію України перед видачею ліцензії на провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), затвердженого наказом МОЗ України від 06.07.2022 року № 1169 визначено, що посадовими особами Держлікслужби та/або її територіального органу під час здійснення перевірки суб’єкта господарювання, який має намір проваджувати господарську діяльність з виробництва лікарських засобів в умовах аптеки, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами перевіряється відповідність матеріально-технічної бази та кваліфікованого персоналу встановленим вимогам, зокрема технічний паспорт приміщення.

Форма технічного паспорта на об’єкт нерухомого майна, який підлягає технічній інвентаризації, наведена у додатку 3 «Порядкупроведення технічної інвентаризації», затвердженого постановою кабінету Міністрів України від 12 травня 2023 року № 488 (далі Порядок).

У пункті 11 Порядку визначено відомості, які мають міститися у технічному паспорті: інформація про замовника та виконавця; реєстраційний номер у Реєстрі будівельної діяльності; ідентифікатор об’єкта; адреса об’єкта; відомості щодо основних конструктивних елементів, узагальнена інформація про технічний стан, наявність інженерних систем, рік будівництва; графічні матеріали (схематичний план, плани поверхів); експлікація до графічних матеріалів.

У розділі «Характеристика об’єкта нерухомого майна (узагальнена інформація)» технічного паспорту зазначається вид опалення. Звертаємо увагу, що відповідно до п. 169 Ліцензійних умов, аптека обладнується приладами центрального опалення або автономними системами опалення, які відповідають нормам пожежної безпеки.

Також звертаємо увагу, що наказ Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24 травня 2001 року № 127 «Про затвердження Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна» втратив чинність 11.12.2023 року.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Укрпошта доставляє ліки та медичні вироби за програмою «Доступні ліки»

Наступна

Декомунізація назв населених пунктів, районів, вулиць. Як діяти аптеці?