Інформація про виконання основних завдань Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Івано-Франківській області за I півріччя 2025 року

Опубліковано 16.07.2025 о 14:54

              Проведення заходів державного  нагляду  (контролю)

На виконання плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) Держлікслужби на 2025 рік, затвердженого наказом Держлікслужби від 29.11.2024 № 1780, Державною службою з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Івано-Франківській області (далі-Служба) у I півріччі здійснено всі планові заходи щодо контролю дотримання ліцензійних умов провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами та контролю за дотриманням вимог законодавства щодо забезпечення якості лікарських засобів. Позапланові заходи не проводились.  

Контроль за дотриманням ліцензійних умов провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами

У 1 півріччі 2025 року проведено перевірки 10 ліцензіатів з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, перевірено 15 аптек та 2 аптечних пункти. Під час усіх перевірок виявлено порушення ліцензійних умов.

За результатами перевірок:

  • видано 1 розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов;
  • під час перевірок 4 ліцензіатів складено акти, які є підставою для анулювання ліцензії (Держлікслужбою ліцензії анульовано);
  • матеріали 5 перевірок надіслано в Держлікслужбу для видачі розпоряджень (перевірки синхронні).

Проконтрольовано стан виконання ліцензіатом  розпорядження, надану  відповідь ліцензіатом опрацьовано, сформовані матеріали перевірки надіслано в Держлікслужбу.

Здійснення державного контролю за дотриманням вимог законодавства щодо забезпечення якості та безпеки лікарських засобів на всіх етапах обігу

У 1 півріччі 2025 р. Службою здійснено контроль за дотриманням законодавства щодо якості лікарських засобів у 18 суб`єктів господарювання, перевірено 14 аптек,1 аптечний пункт, 9 лікувально-профілактичних закладів (12 місць провадження діяльності).

За результатами перевірок видано 17 приписів щодо  усунення порушень законодавства про лікарські засоби. За виявлені порушення на керівників 4 аптечних закладів накладено адміністративні стягнення, в Держбюджет перераховано 3740 гривень.

Проведено перевірку по залучено Івано-Франківської обласною прокуратурою в установах пенітенціарної системи, сформовано 2 довідки із зазначеними порушеннями. Про проведення заходу поінформовано Держлікслужбу

 Одним із пріоритетних завдань Служби було і є недопущення обігу на території області неякісних, фальсифікованих, незареєстрованих лікарських засобів. В Службі опрацьовано всі розпорядження про заборону обігу лікарських засобів, рішення про скасування заборони обігу лікарських засобів, видані Держлікслужбою, які невідкладно надіслано уповноваженим особам закладів охорони здоров’я.

В рамках налагодженого зворотного зв’язку, від уповноважених осіб аптечних та лікувально-профілактичних закладів надійшло 20 повідомлень про недопущення обігу лікарських засобів, заборонених розпорядженнями Держлікслужби, відповідно до яких повернуто постачальникам 346 упаковок лікарських засобів на суму 11975,47 грн., поміщено в карантин 280 упаковок лікарських засобів на суму 36078,25 грн.     

За інформацією, що надійшла від суб’єктів господарювання, передано на утилізацію 808,8 упаковок лікарських засобів. Завдяки налагодженій співпраці працівників Служби із уповноваженими особами, заборонені ліки не потрапили до споживачів.

Проведення перевірок перед видачею ліцензії

У I півріччі 2025 року на виконання доручень Держлікслужби проведено 44 перевірки перед видачею ліцензій щодо наявності матеріально-технічної бази, кваліфікованого персоналу, необхідних для провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, сформовані акти перевірок невідкладно надіслано в Держлікслужбу.

Заходи з питань державного ринкового нагляду

Служба, як орган державного ринкового нагляду, здійснювала в межах своїх повноважень державний ринковий нагляд відповідно до секторального плану державного ринкового нагляду  на 2025 рік, затвердженого Держлікслужбою, у сфері обігу медичних виробів, медичних виробів для діагностики in vitro, активних медичних виробів, які імплантують та косметичної продукції..

У I півріччі 2025 року здійснено 16 перевірок характеристик продукції, з них 14 – планових та 2 позапланових. Виявлено 25 видів продукції, що не відповідають встановленим вимогам технічних регламентів.

За результати проведених заходів видано 32 рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних)  заходів щодо обмеження надання продукції на ринку, із них 20 – приведення продукції у відповідність до встановлених вимог, 12 – усунення формальної невідповідності. Всі рішення внесено до національної інформаційної системи державного ринкового нагляду. Також видано 4 рішення про знищення продукції або приведення її в інший спосіб до стану, що виключає її використання

Проаналізовано отримані повідомлення суб’єктів господарювання щодо виконання рішень про вжиття обмежувальних (коригувальних) заходів, за результатами розгляду яких видано 18 рішень про скасування рішень.

Виконання доручень, проведення комунікативних заходів та  інформаційно-розяснювальної роботи

Виконано всі доручення МОЗ України, Держлікслужби.

На виконання доручення МОЗ України, щомісяця проводився моніторинг цін на лікарські засобів, за переліком, наданим МОЗ у 20 аптечних закладах, результати моніторингу надіслані в Держлікслужбу.

Проведено моніторингові візити в аптечні заклади з метою інформаційно-роз’яснювальної роботи.

Взято участь у конференції на тему «Роль фармацевта в роботі закладів охорони здоров’я» та у робочій зустрічі з головними медичними сестрами та заступницями з медсестринства закладів охорони здоров’я Івано-Франківської області..

Проведено навчальні семінари з уповноваженими особами та працівниками лікувальних закладів.

У рамках укладених меморандумів, проведено спільні заходи з Департаментом охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА, Івано-Франківським національним медичним університетом, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, Громадською організацією «CЛІД».

Проведено засідання постійно діючої робочої групи по відстеженню шляхів розповсюдження фальсифікованих лікарських засобів, субстанцій, ввезених на територію Івано-Франківської області, руху використаного та списаного технологічного обладнання, що може бути використане для виробництва фальсифікованих лікарських засобів, а також протидії у сфері незаконного обігу медичних виробів, наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. 

 Важлива інформація про новини в галузі охорони здоров’я, про роботу Служби регулярно надавалась для опублікування на сайті Івано-Франківської ОДА,  висвітлювалась на сайті Служби, в  мережі Facebook.

 

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Перелік суб'єктів господарювання, які здійснюють відпуск інсулінів на території Івано-Франківської області станом на 16.07.2025 року

Наступна

Візити в аптечні заклади