‎Інформація про проведення перевірок характеристик продукції державного ринкового нагляду в суб’єктів господарювання та лікувально-профілактичних закладах всіх форм власності

Опубліковано 01.02.2021 о 14:44

Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Львівській області є органом державного ринкового нагляду, що реалізує державну політику у сфері державного ринкового нагляду у межах сфери своєї відповідальності, що визначається відповідно до Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» (далі – Закон).

Статтею 20 Закону передбачено, що ринковий нагляд здійснюється відповідно до секторальних планів ринкового нагляду, які щорічно затверджуються органами ринкового нагляду. Секторальний план ринкового нагляду охоплює види (типи), категорії та/або групи продукції відповідно до сфер відповідальності органів ринкового нагляду та визначає належність цих видів продукції до певного ступеня ризику. Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Львівській області здійснює ринковий нагляд щодо медичних виробів, медичних виробів in vitro та медичних виробів, які імплантують. Секторальні плани ринкового нагляду висвітлюються на офіційному сайті Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (далі – Держлікслужба) в розділі «Ринковий нагляд».

Одним із заходів ринкового нагляду є перевірка характеристик продукції, у тому числі відбір зразків продукції та їх експертиза (випробування). Органи ринкового нагляду проводять планові та позапланові перевірки характеристик продукції.

Відповідно до вимог законодавства, планові перевірки характеристик продукції здійснюються тільки на підставі секторального плану державного ринкового нагляду, без письмового попередження про проведення планового заходу.

Позапланові перевірки проводяться:

– за зверненнями споживачів (користувачів) відповідної продукції, а також органів виконавчої влади, виконавчих органів місцевих рад, правоохоронних органів, громадських організацій споживачів (об’єднань споживачів), об’єднань суб’єктів господарювання, у яких міститься інформація про розповсюдження продукції, що завдала шкоди суспільним інтересам чи має недоліки, що можуть завдати такої шкоди, і відсутня інформація, за якою виробника такої продукції може бути ідентифіковано, але міститься інформація, за якою може бути встановлено розповсюджувача, у якого було придбано (виявлено) таку продукцію;

– у разі якщо під час перевірки характеристик продукції у виробника відповідної продукції виробник доведе що він не вводив в обіг продукцію, що є небезпечною, становить ризик та/або не відповідає встановленим вимогам або продукція є небезпечною, становить ризик та/або не відповідає встановленим вимогам внаслідок дій чи бездіяльності розповсюджувача (розповсюджувачів) такої продукції.

Відповідно до частини 5 статті 23 Закону, перевірки характеристик продукції здійснюються на підставі наказів органів ринкового нагляду та посвідчень (направлень) на проведення перевірки, що видаються та оформляються у відповідності до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». У разі одержання інформації про надання на ринку продукції, що становить серйозний ризик, відповідні накази та посвідчення оформляються невідкладно.

Законодавством передбачено, що для проведення перевірки характеристик продукції достатньо пред’явити лише службове посвідчення та посвідчення (направлення) на проведення перевірки.

Суб’єкти господарювання не мають права створювати перешкоди при здійсненні заходів ринкового нагляду шляхом не допуску до проведення перевірок характеристик продукції, зокрема під час проведення планових перевірок у разі не отримання повідомлення про таку перевірку.

Відповідальність суб’єктів господарювання за порушення вимог Закону встановлюється статтею 44, в тому числі і за створення перешкод шляхом недопущення до проведення перевірок характеристик продукції та невиконання встановлених цим Законом вимог посадових осіб, які здійснюють ринковий нагляд накладається штраф у розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170000 гривень).

Відповідно до наказу Держлікслужби від 26.06.2020 року №559 поновлено проведення перевірок характеристик продукції державного ринкового нагляду.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Львівській області вкотре інформує про обов'язкове дотримання вимог Наказу МОЗ України №360 при відпуску рецептурних лікарських засобів

Наступна

Перенесення атестації провізорів і фармацевтів!