Цукровий діабет – це хронічне захворювання, пов’язане з нестачею в організмі власного інсуліну: підшлункова залоза не виробляє цей гормон в достатній кількості або організм не може ефективно його використовувати. Інсулін відповідає за рівень глюкози та основною ознакою цього захворювання є стійке підвищення рівня цукру в крові. До діабету можуть призвести: спадкова схильність, ожиріння; хвороби, при яких відбувається ураження бета-клітин підшлункової залози (панкреатит, рак підшлункової залози), захворювання інших залоз внутрішньої секреції, зокрема, різноманітні вірусні інфекції (краснуха, вітряна віспа, гепатит, грип), а ще різного роду травми; стрес, вік (чим старша людина, тим більше є підстав побоюватися цукрового діабету). Основні типи діабету:
І тип Організм не виробляє достатньо інсуліну, тож не може переробити цукор, який потрапляє до нього разом із їжею.
ІІ тип Організм неефективно використовує інсулін.
Симптоми діабету: надмірне сечовиділення; спрага; постійне відчуття голоду; втрата ваги; швидка втома;
погіршення зору.
Своєчасне діагностування та контроль діабету дозволяє запобігти розвитку тяжких ускладнень. Хворим на діабет необхідно приймати ліки, навіть якщо вони почуваються добре.
Профілактика розвитку діабету ІІ типу – це по суті рекомендації зі здорового способу життя – слідкувати за вагою тіла, приділяти час фізичній активності, відмовлятись від куріння і контролювати раціон.