14 листопада відзначається Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

Опубліковано 14.11.2023 о 17:26

Ця дата затверджена Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) у 1991 році та обрана не випадково – 14 листопада день народження Фредеріка Бантінга, канадського фізіолога, котрий відкрив (спільно з Джоном Маклеодом) гормон інсуліну, за що отримав у 1923 році Нобелівську премію з фізіології та медицини. Це день, який служить нагадуванням людству про те, що поширеність захворювання невпинно зростає в усьому світі, особливо протягом декількох останніх десятиліть. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, майже півмільярда людей у всьому світі хворіють на цукровий діабет, а 1,5 мільйона смертей щороку безпосередньо пов’язані з цим захворюванням (6,2% смертей у світі пов’язано з діабетом).

Люди з діабетом мають ризик розвитку інфаркту та інсульту у 2-3 вищий за інших. Загальний ризик смерті серед людей, хворих на діабет, як мінімум, вдвічі більший за людей того ж віку, які не хворіють на діабет.

Діабет – це хронічне захворювання, при якому підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну (гормону, який регулює рівень цукру (глюкози) у крові) або ж організм не може ефективно реагувати на вироблений інсулін.

Основні типи діабету:

  • діабет І типу – інсулінозалежний, виникає коли в організмі виникає дефіцит інсуліну;
  • діабет ІІ типу виникає коли знижується чутливість організму до інсуліну.

Причини виникнення діабету І типу (зустрічається в 10-15% випадків) вивчені поки недостатньо, тому запобігти захворюванню майже неможливо. Водночас достеменно відомо, що більшість випадків діабету ІІ типу пов’язані з надлишком ваги, порушенням дієти та браком фізичної активності. Йому можна запобігти у 80% випадків.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Проект секторального плану державного ринкового нагляду на 2024 рік. Обгрунтування проекту секторального плану державного ринкового нагляду на 2024 рік

Наступна

Начальник Служби прийняла участь у  проєкті, який стартував сьогодні «Україна - Молдова - шлях до Євросоюзу. Досвід Румунії». «Децентралізація та адміністративна реформа в Румунії»