23 серпня-День Державного Прапора України

Опубліковано 23.08.2024 о 11:39

Історія та цікаві факти про один з головних символів державності України  – Прапор України.

Перший прапор

    Перші згадки об’єднання синього і жовтого кольору на офіційній символіці датовані 1256 роком — це був герб Львова із зображенням жовтого лева на блакитному тлі, який місту подарував князь Данило Галицький. Також золотий і синій кольори використовували на гербі Галицько-Волинського князівства.

      Офіційно синьо-жовту атрибутику почали використовувати у 1848 році, від початку українського національного відродження в Галичині та Буковині. Головна Руська рада оголосила своїм гербом лева на блакитному тлі й синьо-жовтий прапор. Цей самий прапор, тільки з жовтою смугою вгорі, був державним стягом УНР.

Один стяг

Під синьо-жовтим відбулися три проголошення Української державності: 1917, 1941 та 1990 року.

Догори дриґом

Існує міф, що прапор має бути не синьо-жовтим, а жовто-блакитним, і те, що його перевернули – є головною причиною нещасть, які випадають на долю України.

Раніше можна було зустріти обидва варіанти використання кольорів, а після повалення Гетьманату в грудні 1918 уряд УНР затвердив теперішню послідовність смуг.

Пшениця чи Бог

За однією версією, синій на прапорі символізує небо, а жовтий — колосся пшениці.

За іншою, це символи двох головних стихій природи: води та вогню.

З релігійного погляду, жовтий уособлює Творця, а блакитний – усе земне.

ХХ століття

Вперше після Лютневої революції 1917 року синьо-жовті прапори з’явилися в Києві, Одесі та Харкові. Після розпаду СРСР 18 вересня 1991 року президія Верховної ради затвердила за синьо-жовтим поєднанням кольорів статус офіційного прапора країни. 23 серпня 1991 року група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор у сесійний зал Верховної Ради. Якраз до цієї події і прив`язаний Указ Президента України Леоніда Кучми «Про День Державного Прапора України» № 987/2004.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Роз’яснювальна робота з суб’єктами господарювання триває.

Наступна

НСЗУ: «Доступні ліки», яких немає в наявності в аптеці, можна замовити!