З 1 квітня 2023 р. запроваджено електронні рецепти на всі рецептурні лікарські засоби.

Опубліковано 24.04.2023 о 10:38

Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Кіровоградській області інформує про наступне.

З 1 квітня 2023 р. запроваджено електронні рецепти на всі рецептурні лікарські засоби.

Перехідний період триватиме протягом дії воєнного стану в Україні.

На цей час передбачено функціонування як паперових, так і е-рецептів.

Строк дії е-рецепта на звичайні рецептурні препарати становить 30 днів, а на наркотичні препарати — 10 днів. Ці строки передбачені наказом № 360.

З метою посилення заходів контролю щодо дотримання Порядку  відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.07.2005 року № 360, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 20.07.2005 року за № 782/11062 та запобігання безконтрольному прийому рецептурних лікарських засобів та самолікуванню наголошуємо щодо безумовного  дотримання Порядку під час продажу лікарських засобів, які відпускаються за рецептом лікаря.

Одночасно нагадуємо, що відповідно до статті 42-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення  Порушення встановленого порядку реалізації (відпуску) лікарських засобів : «Реалізація (відпуск) лікарських засобів в аптечних закладах без рецепта у заборонених законодавством випадках – тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, – тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Реалізація (відпуск) лікарських засобів в аптечних закладах, у тому числі з використанням інформаційно-комунікаційних систем дистанційним способом (електронна роздрібна торгівля лікарськими засобами) особі, яка не досягла 14-річного віку (малолітній особі), а також доставка лікарських засобів кінцевому споживачу – особі, яка не досягла 14-річного віку (малолітній особі), – тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною третьою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, – тягне за собою накладення штрафу від трьохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.»

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Про затвердження нової редакції Порядку відпуску лікарських засобів і медичних виробів з аптек та їхніх структурних підрозділів

Наступна

Про обов’язковість відпуску рецептурних лікарських засобів за рецептом