Про набрання чинності Закону України від 15.07.2021 р. № 1668-IX «Про внесення зміни до статті 21 Закону України «Про лікарські засоби» щодо заборони продажу лікарських засобів особам, які не досягли чотирнадцяти років (малолітнім особам)»

Опубліковано 09.08.2021 о 14:34

В Україні 8 серпня набув чинності ЗАКОН УКРАЇНИ від 15.07.2021 р. № 1668-IX «Про внесення зміни до статті 21 Закону України «Про лікарські засоби» щодо заборони продажу лікарських засобів особам, які не досягли чотирнадцяти років (малолітнім особам)».

Статтю 21 Закону України «Про лікарські засоби» доповнено частиною п’ятою такого змісту:

«Реалізація (відпуск) лікарських засобів (у тому числі з використанням інформаційно-комунікаційних систем дистанційним способом) малолітнім особам, а також доставка лікарських засобів кінцевому споживачу — малолітній особі забороняється. Якщо у особи, яка безпосередньо здійснює роздрібну торгівлю лікарськими засобами та/або доставку лікарських засобів кінцевому споживачу, виникли сумніви щодо досягнення 14-річного віку покупцем, який купує лікарські засоби, особа, яка безпосередньо здійснює роздрібну торгівлю лікарськими засобами та/або доставку лікарських засобів кінцевому споживачу, повинна звернутися до такого покупця з вимогою пред’явити паспорт громадянина України або інший документ, що підтверджує його вік. У разі відмови покупця надати такий документ реалізація (відпуск) лікарських засобів цій особі забороняється».         

В зв´язку з цим Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Кіровоградській області наголошує про необхідність довести до відома фармацевтичних працівників, що здійснюють роздрібну торгівлю лікарськими засобами зазначену інформацію, а також розмістити у торгівельному залі у місцях відпуску лікарських засобів оголошення щодо заборони продажу лікарських засобів особам, які не досягли чотирнадцяти років (малолітнім особам).

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Продаж лікарських засобів без рецепта передбачає адміністративну відповідальність

Наступна

Реалізація аптечними закладами рецептурних препаратів без рецепту є порушенням Ліцензійних умов