Про недопущення обігу фальсифікованих, неякісних, незареєстрованих лікарських засобів та лікарських засобів, термін придатності яких минув

Опубліковано 20.09.2023 о 09:13

Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Кіровоградській області з метою недопущення обігу фальсифікованих, неякісних, незареєстрованих   лікарських засобів та лікарських засобів, термін придатності яких минув інформує про наступне:

Загальні вимоги поводження з лікарськими засобами, що не підлягають подальшому використанню, регламентовано «Правилами утилізації та знищення лікарських засобів», які затверджено наказом МОЗ України від 24.04.2015 року  № 242.

Відповідно до  вищевказаного наказу:

розділ І п.4 «  лікарські засоби, що не підлягають подальшому використанню, – неякісні лікарські засоби, включаючи ті, термін придатності яких минув; незареєстровані лікарські засоби, крім випадків, передбачених чинним законодавством України; фальсифіковані лікарські засоби»;

розділ ІІ п.5 -6 «5. Лікарські засоби, що не підлягають подальшому використанню, набувають статусу «відходів» та передаються для утилізації або знешкодження до суб’єктів господарювання, які мають відповідні ліцензії на провадження господарської діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами безпосередньо або через постачальників, якщо таке передбачено відповідними договірними умовами» (реєстр виданих ліцензій на провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами розміщено за посиланням

https://eco.gov.ua/reyestr-vidanih-licenzij-na-provadzhennya-gospodarskoyi-diyalnosti-z-povodzhennya-z-nebezpechnimi-vidhodami) .

«п.6. Суб’єкти господарювання, які мають лікарські засоби, що не підлягають подальшому використанню, подають органам державного контролю за місцем провадження діяльності інформацію про передачу таких лікарських засобів на утилізацію або знешкодження. Інформація про передачу лікарських засобів, що не підлягають подальшому використанню, для утилізації або знешкодження, подається в паперовому та електронному вигляді за формою, наведеною у додатку 2   до цих Правил.»( додається).

Враховуючи викладене, звертаємо Вашу увагу щодо необхідності надання вищевказаної інформації до територіального органу Держлікслужби, а також, обовязкового подання докладних пояснень щодо причин та джерел утворення відходів лікарських засобів.

У випадку, коли лікарські засоби, що не підлягають подальшому використанню, були отримані шляхом благодійної або гуманітарної допомоги, поводження з ними здійснюється відповідно до Порядку вивезення за межі України або знищення неякісних та непридатних до споживання товарів (предметів) гуманітарної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 квітня 2000 року № 728.

 

Форма надання інформації про лівкарські засоби, які не підлягають подальшому знищенню

 

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Про не допуск відпуску без рецепта лікарських засобів, що вміщують кодеїн та інші підконтрольні речовини наркозалежним особам для їх немедичного використання

Наступна

Про зменшення площі аптек, розташованих у селах, селищах та селищах міського типу