Щодо відпуску лікарських засобів по програмі «Доступні ліки» в умовах відсутності електропостачання та зв’язку

Опубліковано 06.01.2023 о 11:18

Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Кіровоградській області у зв’язку з надходженням чисельних запитань від суб’єктів господарської діяльності, надає роз’яснення Міністерства охорони здоров’я України, що розміщено на його офіційному сайті стосовно відпуску лікарських засобів по програмі «Доступні ліки» в умовах  відсутності електропостачання та зв’язку:

«Внесення даних про надані послуги за договором в ЕСОЗ

Національна служба здоров’я сплачує закладам за послуги на основі даних, які вони вносять до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ). Якщо в закладі немає інтернету і спеціалісти не можуть одразу внести надану послугу до ЕСОЗ, потрібно пам’ятати: згідно з постановою КМУ від 29.12.2021 № 1440 заклад має на це 5 робочих днів від закінчення звітного періоду. Наприклад, якщо послуга надана в листопаді, заклад може внести дані до 7 грудня включно. Такі дані будуть акцептовані НСЗУ та оплачені.

Попри воєнний стан Національна служба здоров’я вчасно та у повному обсязі оплачує всі послуги, які надають медичні заклади за договором. Щоби лікарні мали можливість допомагати пацієнтам та платити заробітні плати працівникам.

Паперові рецепти на «Доступні ліки»

Нагадуємо, що на час воєнного стану лікарі можуть виписувати пацієнтам паперові рецепти на лікарські засоби з програми реімбурсації «Доступні ліки» у разі відсутності світла та зв’язку.

Паперовий рецепт виписується на відповідній формі рецептурного бланка. Він містить інформацію про медзаклад, лікаря та пацієнта. У рецепті лікар має підкреслити, чи препарат буде повністю безоплатний для пацієнта, чи з доплатою. Сам лікарський засіб виписується за міжнародною непатентованою назвою (МНН) і не більше трьох найменувань на один рецепт.

Лікар має засвідчити рецепт своїм підписом та печаткою. У такому разі аптека видає лікарський засіб пацієнту за паперовим рецептом та обліковує його. Паперові рецепти враховуються у звітності аптеки за встановленою формою НСЗУ. І Національна служба здоров’я відшкодовує аптечному закладу гроші за відпущені ліки.

При цьому оригінали паперових рецептів на препарати, що підлягають реімбурсації, зберігаються в аптеці протягом трьох років з дати формування.»

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Керівникам та уповноваженим особам аптечних та лікувально-профілактичних закладів області про утилізацію лікарських засобів

Наступна

Про обов’язковість реєстрації аптек в ЕСОЗ i відпуску рецептурних лікарських засобів за електронним рецептом з квітня 2023 року