Вектор руху – до Європейського Союзу

Опубліковано 22.10.2014 о 00:00

Голова Держлікслужби України Михайло Пасічник 21 жовтня перебував у Львові, де продовжив робочий візит до Західної України зустрічами з фармацевтичної спільнотою регіону.

Михайло Пасічник провів розширену робочу нараду за участі представників аптечних мереж та оптових компаній Закарпатської, Львівської, Волинської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Івано-Франківської та Чернівецької областей у ході якої розповів про діяльність Держлікслужби України, зміст проектів законодавчих та нормативно-правових актів, підготовлених учасниками робочих груп за різними напрями роботи Держлікслужби. Напередодні, зазначив Голова відомства, Верховна Рада ухвалила Закон "Про внесення змін до Закону України "Про лікарські засоби", яким встановлена низка нововведень щодо обігу та державного контролю якості лікарських засобів. Так, застосування лікарських засобів стає можливим після закінчення терміну дії реєстраційного посвідчення за умови дотримання терміну придатності, визначеного виробником та зазначеного на упаковці. Також вводиться норма, згідно з якою після закінчення строку, протягом якого було дозволено застосування лікарського засобу в Україні, його подальше застосування можливе за умови перереєстрації. Після перереєстрації строк застосування в Україні лікарського засобу не обмежується. Ці нововведенняще один крок на шляху приведення вітчизняного законодавства до європейських вимог, підкреслив Михайло Пасічник.

З керівниками територіальних органів Держлікслужби західного регіону Голова відомства обговорив низку робочих питань, пов’язаних зі змінами законодавстваобмеженням на проведення планових та позапланових перевірок, скороченням фінансування Держлікслужби та оптимізацією системи центральних органів виконавчої влади.

Далі Михайло Пасічник відвідав реконструйовані виробничі дільниці ПАТ «Галичфарм», яке входить до складу корпорації «Артеріум». За 10 років, що минули з останніх відвідин, підприємство разюче змінилосьумови виробництва відповідають вимогам GMP, значно розширився асортимент продукції.

Також Голова Держлікслужби зустрівся з ректором Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького член-кореспондентом НАМН України, професором, доктором фармацевтичних наук Борисом Зіменковським та обговорив питання підготовки фармацевтичних кадрів, підвищення кваліфікації, ролі місцевого фармацевтичного самоврядування. Михайло Пасічник зазначив, що близькість до країн Європейського Союзу, з якими межують області Західного регіону, зумовлює активні зв’язки, які налагоджують та розвивають науковці, освітяни та бізнес-структури. Це, в свою чергу, має позитивний вплив на фармацевтичну галузь усієї країни, та задає чіткий вектор руху — до Європейського Союзу.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Михайло Пасічник: наше завдання - інтеграція до європейської фармацевтичної спільноти

Наступна

Михайло Пасічник взяв участь у засіданні правління Об'єднання організації роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості України