Верховна Рада ухвалила Закон "Про внесення змін до Закону України "Про лікарські засоби" щодо обігу та державного контролю якості лікарських засобів, ввезених на митну територію України"

Опубліковано 20.10.2014 о 00:00

20 жовтня депутати проголосували в першому читанні та прийняли остаточно законопроект розроблений Державною службою України з лікарських засобів № 4459а "Про внесення змін до Закону України "Про лікарські засоби" щодо обігу та державного контролю якості лікарських засобів, ввезених на митну територію України", який Кабінет Міністрів України подав на розгляд до Верховної Ради. Згідно тексту законопроекту розміщеного на сайті ВР передбачається кілька новацій.

Так, відповідно до закону, після закінчення строку, протягом якого було дозволено застосування лікарського засобу в Україні, його подальше застосування можливе за умови перереєстрації. Після перереєстрації строк застосування в Україні лікарського засобу не обмежується.

Документ містить і норму, згідно якої лікарські засоби, випущені в обіг під час строку, протягом якого лікарський засіб було дозволено до застосування в Україні, можуть застосовуватись в Україні до закінчення їх терміну придатності, визначеного виробником та зазначеного на упаковці.

Встановлюється також, що контроль за ввезенням на митну територію України лікарських засобів здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері контролю якості та безпеки лікарських засобів (Державною службою України з лікарських засобів). Усі лікарські засоби, що ввозяться на митну територію України з метою їх подальшої реалізації (торгівлі) або використання у виробництві готових лікарських засобів, підлягають державному контролю якості. Порядок здійснення державного контролю якості лікарських засобів, що ввозяться на митну територію України, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Цей Закон набирає чинності з наступного дня після його опублікування.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Фахівці Держлікслужби України надали роз'яснення стосовно Арбідолу

Наступна

Голова Держлікслужби України Михайло Пасічник: українська фармгалузь сповідує європейські цінності