Голова Держлікслужби взяла участь у 18-й Міжнародній конференції регуляторних органів

Опубліковано 12.09.2018 о 00:00

З 2 по 9 вересня 2018 року Голова Держлікслужби Наталія Гудзь взяла участь у 18-й Міжнародній конференції регуляторних органів (ICDRA) на тему: «Належний безпековий нагляд: Підхід щодо підвищення безпеки лікарських засобів протягом усього життєвого циклу», яка відбулась у місті Дублін, Ірландія. В заходівзяли участь більше 500 делегатів із 94 країн світу, зокрема представники від національних регуляторних органів, фармацевтичної індустрії, медичної спільноти та міжнародних організацій: Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), Європейської медичної агенції (ЕМА), Європейського директорату з якості лікарських засобів (EDQM), Міжнародної коаліції регуляторних органів з лікарських засобів(ICMRA) Асоціації виробників фармацевтичної продукції (IFPMA).

У ході конференціїучасники обговорили широке коло питань якості та безпеки медичної продукції, співпраці у сфері регуляторної діяльності національних регуляторів, боротьби з неякісними і фальсифікованими лікарськими засобами, гармонізації, конвергентності національних законодавств у сфері лікарських засобів та прискорення процедури їх реєстрації, впровадження інноваційних медичних технологій, питання резистентності до протимікробних препаратів, а також подолання надзвичайних ситуацій у сфері суспільного здоров’я, зокрема, таких як Ебола та інших спалахів захворювань тощо.

За словами керівника Держлікслужби серед цілей національного регулятора в контексті відносин з регуляторними органами інших країн була є і буде участь у спільних рішеннях, сумісних інспектуваннях, відкритість і взаємодопомога. «І ми робимо все можливе для їх досягнення – допомагаємо нашим вітчизняним виробникам відкривати нові світові ринки, пропонуємо формувати та проводити інтернаціональні спільні інспектування виробничих майданчиків, хотіли б на рівних бути представленими із своїми результатами – виданими українським інспекторатом сертифікатами GMPу базі EUDRA» – зазначила Наталія Гудзь.

В рамках конференції Голова Держлікслужби провела низку робочих зустрічей із колегами з ВООЗ, представниками європейських національних фармацевтичних регуляторів, а також з директором Європейського директорату з якості лікарських засобів (EDQM) Сюзан Кейтель, науковим керівником з виробництва та відповідності якості департаменту відповідності та інспектувань Європейської медичної агенції (ЕМА) Андреєм Спінеї, програмним керівником з питань медичних технологій та фармацевтики відділу систем охорони здоров’я і громадського здоров’я регіонального офісу ВООЗ у Європі Ханною Бек Педерсен. Значна увага була приділена практичним аспектам системи ефективного нагляду за кров’ю та її компонентами.В результаті, було досягнуто домовленостей про більш тісну комунікацію, співпрацю та взаємну підтримку з міжнародними регуляторами з цих питань.

Разом з тим, представники ВООЗ впродовж всіх сесій конференції активно фокусували свою увагу на прогресінаціональних регуляторних органів країн Африки в питаннях побудови новітніх регуляторних систем у сфері фармацевтики та успішному обміні фаховою інформацією із іншими національними регуляторами європейських країн.

Участь Держлікслужби в подібних заходах такого високого рівня забезпечує розширення міжнародного співробітництва тасприяє підвищенню іміджу України у світі.

 

  

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

До відома заінтересованих громадян!

Наступна

Щодо проблемних питань дотримання окремих вимог Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)