Голова Держлікслужби Наталія Гудзь взяла участь у засіданні "круглого столу" на тему "Проблемні питання державного регулювання виготовлення та обігу продуктів донорської крові в Україні"

Опубліковано 13.10.2017 о 00:00

        10  жовтня  2017 року  в Міністерстві охорони здоров’я відбувся «круглий стіл» з проблемних питань державного регулювання донорської діяльності та використання її компонентів в Україні. До дискусії, в якій брала участь Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками були залучені науковці, громадськість та керівники служб крові з усіх куточків України.

В резолюції Всесвітньої Асамблеї охорони здоров’я 2010 (WHA63.12) зазначено, зокрема, наступне: «Досягнення кількісної самодостатності у забезпеченні рівного доступу пацієнтів до безпечної крові є важливою національною ідеєю для запобігання дефіциту крові та задоволення потреби пацієнтів в крові та її компонентах».

      Однак,  в ході зустрічі Голова Держлікслужби Наталія Гудзь загострила увагу  на тому, що станом на сьогодні, в Україні відсутня єдина загальнонаціональна політика й злагоджена система заготівлі крові та гемотерапії, що в свою чергу негативно впливає на забезпечення населення якісними, безпечними та ефективними препаратами крові в достатній кількості.

Керівник Держлікслужби висловила стурбованість, що в країні існує серйозна соціальна проблема донорства, яка торкнулась різних сторін життєдіяльності суспільства і знаходиться в прямій залежності від економічного стану країни та суспільної моралі населення. Одночасно закликала до проведення невідкладних заходів щодо «реанімації» даної суспільно важливої галузі.

       За результатами обговорення  учасниками конференції було домовлено  про ухвалення документу щодо шляхів вирішення гострих питань  вищезазначеної сфери діяльності,  а саме – стратегії розвитку національної системи крові, яка повинна врегулювати оборот донорської крові в Україні відповідно до  стандартів ЄС, має дати початок реформі системи крові, гарантувати вірусну безпеку переливання крові і можливість виготовлення прогресивних препаратів з використанням компонентів крові.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Позиція деяких представників експертного середовища щодо вакцинації проти грипу живими ослабленими вакцинами

Наступна

Голова Держлікслужби відвідала урочистості з нагоди відзначення Дня ООН