Голова Держлікслужби Наталія Гудзь ознайомилась з роботою Київського міського центру крові

Опубліковано 26.06.2017 о 00:00

23 червня 2017 року в рамках продовження всеукраїнського ознайомчого аудиту щодо стану справ у вітчизняній системі заготівлі, зберігання і логістики донорської крові, її компонентів та препаратів Голова Держлікслужби Наталія Гудзь разом із співробітниками управління ліцензування виробництва, імпорту лікарських засобів, контролю за дотриманням ліцензійних умов та сертифікації та департаменту організації державного контролю якості лікарських засобів Держлікслужби Віктором Касьяненком і Тетяною Горбатою, а також із завідувачем сектором державного нагляду (контролю) у сфері виробництва, дистрибуції та роздрібної торгівлі лікарськими засобами Державної служби з лікарських засобів та контролю наркотиків у м. Києві Ольгою Безносюк відвідали Київський міський центр крові. В ході спілкування з керівництвом та працівниками центру були обговорені найбільш актуальні для української «гематологічної галузі» спільні питання, окрема увага була приділена проблемам у роботі самого медичного закладу.

Наталія Гудзь, зокрема, наголосила, що питання створення та підтримання запасів донорської крові, її компонентів та препаратів крові (альбумін, глобулін) є, без перебільшення, одним з питань національної безпеки. Тому представники державних органів та спеціалісти медичних закладів мають об’єднати зусилля для напрацювання єдиної концепції щодо подальшого реформування та розвитку вітчизняної служби крові, зокрема, варто підготувати спільні рішення і пропозиції про внесення змін у галузеві регуляторні документи. Держлікслужба, в свою чергу, готова допомогти у цій роботі.

В ході бесіди Голова Держлікслужби також зазначила, що в Україні складається досить неоднозначна ситуація: експорт вітчизняних препаратів крові неухильно зростає, водночас рівень забезпеченості ними наших співвітчизників залишає бажати кращого.

Співрозмовниками також було зазначено, що вибудувати сучасну систему забезпечення населення України донорською кров’ю, її компонентами та препаратами не можливо без чіткої і дієвої системи державного управління. Поки не буде створена окрема ефективна управлінська вертикаль, яка б чітко визначала підпорядкованість закладів служби крові, обов’язки та відповідальність конкретних високопосадовців за стан справ у цій сфері, на швидке результативне реформування навряд чи доводиться сподіватись.

Під час ознайомлення з роботою Київського міського центру крові спеціалісти Держлікслужби змогли безпосередньо ознайомитись з роботою цього медичного закладу, поспілкуватись з його працівниками, обговорити важливі практичні питання. Цікаво було дізнатись: щоденно центр крові приймає від 30 до 60 донорів, при цьому більше 80% з них, що важливо, за власним рішенням кров здають безоплатно.

 

Головний лікар Київського міського центру крові Людмила Йосипівна Заневська та Голова Держлікслужби Наталія Ярославівна Гудзь

Під час спілкування з працівниками центру крові

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Шановні колеги-державні службовці!

Наступна

Шановні колеги, дорогі співвітчизники!