Голова Держлікслужби України Михайло Пасічник: українська фармгалузь сповідує європейські цінності

Опубліковано 21.10.2014 о 00:00

20 жовтня 2014 року Голова Держлікслужби України Михайло Пасічник розпочав візит до західного регіону України з відвідин Рівного та Луцька, де провів низку робочих зустрічей.

На початку візиту Михайло Пасічник зустрівся з очільником Держлікслужби України у Рівненській області Сергієм Лебедем та заступником голови Державної адміністрації у Рівненській області Олександром Савчуком. Михайло Пасічник розповів про роботу Держлікслужби України та підкреслив, що в сучасних умовах дуже важлива взаємодія територіального органу Держлікслужби та місцевої адміністрації у питаннях забезпечення населення якісними лікарськими засобами, реалізації державних пілотних проектів, покращення доступності домедикаментозної допомоги, особливо в сільській місцевості. Голова Держлікслужби підняв питання розвитку фармацевтичного самоврядування, перспектив підвищення ролі територіальних органів Держлікслужби, наприклад, надання їм права проведення ліцензування торгівлі лікарськими засобами.

Також Михайло Пасічник провів робочу нараду з фармацевтичною громадою Рівненщини. Він підкреслив, що на сучасному етапі діяльність Держлікслужби спрямована на впровадження у вітчизняне законодавство європейських норм та його подальшу гармонізація. Сьогодні Україна є членом Європейської фармакопеї, Держлікслужба – членом PIC/S. Це покладає додаткову відповідальність на відомство у питанні підтримання іміджу країни та розвитку нормативно-правової бази на шляху європейської інтеграції. Головне, що фармацевтична спільнота, як, напевно, найбільш інтелектуальна складова українського бізнес-середовища, сповідує європейські цінності та активно підтримує європейський вибір розвитку фармгалузі.

Одне з головних питань, яке активно обговорювалось, на зустрічах з керівниками аптечних закладів, – можливість аптекам отримувати лікарські засоби через додатковий канал постачання безпосередньо від виробників лікарських засобів завдяки змінам до ліцензійних умов. Суб’єкти господарювання відзначали позитивні зміни, які відбулись у забезпеченні прозорості процедури ліцензування, зокрема, консультації посадових осіб Держлікслужби під час заповнення документів, оперативне повідомлення про прийняті рішення ліцензійної комісії на сайті відомства. Зі свого боку оператори ринку надали свої пропозиції з подальшого удосконалення процедури видачі ліцензії, наприклад, створення можливостей для документообігу без необхідності особистої присутності суб’єкта господарювання у Держлікслужбі.

Враховуючи тимчасово обмежені можливості Держлікслужби України в проведені перевірок, Михайло Пасічник закликав провізорів та фармацевтів застосувати всі свої знання та досвід, щоб убезпечити наших співвітчизників від неякісної фармацевтичної продукції.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

У Держпідприємництві погоджено проект наказу МОЗ "Про внесення змін до деяких наказів Міністерства охорони здоров'я України"

Наступна

Вектор руху - до Європейського Союзу