Делегація України взяла участь у засіданні Комісії Європейської Фармакопеї

Опубліковано 26.11.2020 о 16:53

24 листопада 2020 р. в онлайн форматі відбулося 168-ме засідання Комісії Європейської Фармакопеї, участь у якому взяли делегації національних фармакопейних органів країн – членів Конвенції з розробки Європейської Фармакопеї  із правом голосу (39 делегацій включно з Україною), а також спостерігачі без права голосувати. Зокрема, у Сесії взяли участь представники Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками й Українського наукового фармакопейного центру якості лікарських засобів – основного розробника Державної Фармакопеї України.

Під час заходу було розглянуто загальні процедурні питання, а також питання щодо подальшого поліпшення фармакопейних стандартів якості лікарських засобів.

Крім того, було проголосовано призначення голови експертного комітету Європейської Фармакопеї з препаратів генної терапії, а також цілу низку питань щодо перегляду загальних статей та монографій Європейської Фармакопеї згідно з робочою програмою. Також під час засідання було затверджено нову робочу програму Європейської фармакопеї на наступний період.

Участь делегації України в даному заході на постійній основі сприятиме подальшій гармонізації Державної Фармакопеї України з Європейською Фармакопеєю, що в свою чергу сприятиме запровадженню в Україні сучасних європейських стандартів якості лікарських засобів та медичної продукції.

Довідково:

Комісія Європейської Фармакопеї – це орган з прийняття рішень Європейської Фармакопеї, що є відповідальним за розробку та підтримку її змісту. Комісія Європейської Фармакопеї затверджує всі тексти, які будуть опубліковані в Європейській Фармакопеї й приймає технічні рішення за згодою всіх сторін.

Основні функції Комісії Європейської Фармакопеї:

  • вивчає пропозиції щодо включення, перегляду чи припинення дії монографій та загальних статей,
  • розподіляє узгоджені завдання робочої програми між групами експертів або робочими групами
  • щорічно переглядає загальний прогрес, досягнутий за робочою програмою, включаючи її перегляд
  • затверджує вимоги до компетенції експертів у експертних і робочих групах, визначає критерії, що застосовуються для відбору експертів та залучених фахівців, та призначає їх.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Держлікслужба в робочій групі Working Group on PIC/S Inspection Reliance

Наступна

Європейська комісія представила фармацевтичну стратегію Європи