Держлікслужба: діяльність за минулий тиждень

Опубліковано 23.05.2022 о 14:00

З метою безперебійного забезпечення громадян України лікарськими засобами на час оголошення воєнного стану за період з 16 по 20 травня 2022 року здійснено:

– в рамках здійснення державного контролю якості лікарських засобів, що ввозяться в Україну, Порядок якого затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2005 № 902, та імунобіологічних препаратів, Порядок якого затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України від 01.10.2014 № 698, видано 836 висновків про якість ввезених лікарських засобів та про відповідність медичного імунобіологічного препарату вимогам державних і міжнародних стандартів.

– опрацьовано 2 термінових повідомлення стосовно виявлення фальсифікованих лікарських засобів, що надійшли від міжнародних організацій та національних регуляторних органів у сфері контролю якості лікарських засобів. Держлікслужбою направлено термінове повідомлення щодо виявлення одного лікарського засобу на території України. Інформацію розміщено на офіційному вебсайті Держлікслужби в розділі «Контроль якості лікарських засобів, Інформація від міжнародних організацій та національних регуляторних органів стосовно виявлення фальсифікованих лікарських засобів».

– розглянуто 19 заяв суб’єктів господарювання на отримання ліцензій, переоформлення ліцензій, анулювання ліцензій на право здійснення господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та прийняті позитивні  рішення.  Видано 1 дозвіл на право ввезення на територію України, вивезення з території України або транзиту через територію України наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. 

17 травня 2022 року відбулося чергове засідання робочої групи з питань ліцензування виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів). Видано 1 нову ліцензію, 19 суб’єктам господарювання – розширено господарську діяльність з роздрібної торгівлі лікарськими засобами у зв’язку зі створенням нового місця провадження діяльності, 9 – тимчасово зупинені ліцензії та для 4 суб’єктів – частково анульовані.  

В той же день розглянуто заяви суб’єктів господарювання про розширення провадження виду господарської діяльності в частині імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), внесення змін у додатки до ліцензій на провадження господарської діяльності з імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) та прийнято відповідні рішення.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Держлікслужба здійснює свої повноваження в умовах воєнного стану

Наступна

Зустріч представників національних фармакопейних органів (NPA)