Держлікслужба звернулася до керівників держави

Опубліковано 30.01.2017 о 00:00

Згідно статті 2 Закону України "Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (який набрав чинності 01.01.2017), встановлено до 31 грудня 2017 року мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Статтею 3 зазначеного Закону також значно обмежені можливості регуляторного органу щодо здійснення позапланових заходів. Так, позаплановий захід державного нагляду (контролю) можливий на підставі, зокрема, обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення суб’єктом господарювання її законних прав за погодженням Державної регуляторної служби України; судового рішення чи за заявою самого ліцензіата.

Крім того, у випадку звернення фізичної особи вимагається додатково погодження на проведення позапланової перевірки Державної регуляторної служби України.

Усі ці застереження значно обмежують можливості Держлікслужби у забезпеченні безперебійного державного контролю якості лікарських засобів.

У зв’язку зі стурбованістю такою ситуацію, та враховуючи надзвичайну соціальну відповідальність в питанні забезпечення населення України якісними, ефективними та безпечними ліками, аналізуючи ситуацію останніх днів, коли в умовах дерегуляції та спрощення процедури реєстрації на фармацевтичному ринку країни, за повідомленнями правоохоронних органів, з’являється велика кількість контрафактної, ввезеної з порушенням митних правил, незареєстрованої в Україні продукції, часто невідомого походження, Держлікслужба листом звернулася до Президента України та Прем’єр-міністра України з проханням звернути їх особисту увагу до нормативного врегулювання даної проблеми та виключити Держлікслужбу з-під дії вищезазначеного Закону.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Голова Держлікслужби Наталя Гудзь провела робочу зустріч з керівниками територіальних Служб

Наступна

Наталя Гудзь взяла участь у засіданні правління ООРММП