Діалог з громадськістю: аптечна справа – справа непроста

Опубліковано 04.07.2014 о 00:00

Голова Держлікслужби України Михайло Пасічник провів зустріч з представниками Київської обласної асоціації аптечних працівників.

Під час зустрічі Голова правління асоціації Людмила Горюнова звернула увагу на деякі найбільш актуальні проблемні питання вітчизняного роздрібного фармацевтичного ринку. Так, на її думку, необхідно створити рівні конкурентні умови для роботи аптечних закладів усіх форм власності, в т.ч. щодо сплати ними податків, зборів, оплати комунальних послуг, наявності касових апаратів тощо, що дозволить створити більш об’єктивні та прозорі умови для формування цін на лікарські засоби. В свою чергу, запобігти закриттю виробничих відділів аптек, що виготовляють лікарські засоби, має запровадження спеціальних пільг на сплату ними комунальних послуг.

Також, як зазначила Л. Горюнова, варто запровадити певні демографічно-географічні обмеження на відкриття нових аптечних закладів: необхідно враховувати кількість аптек, що вже працюють на певній території, відстань між ними, кількість населення, яке обслуговується кожною з них.

Михайло Пасічник подякував учасникам зустрічі за активну позицію у вирішенні проблем фармацевтичного ринку, висловлені зауваження та пропозиції. Він розповів про діяльність, яка проводиться Держлікслужбою по внесенню змін до нормативно-правової бази та приведення її до сучасних вимог, і запросив представників асоціації до участі в роботі нещодавно створених робочих груп за основними проблемними напрямами вітчизняної фармгалузі.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Керівники Секретаріату PIC/S та ЕМА привітали Михайла Пасічника з призначенням на посаду Голови Держлікслужби України

Наступна

Михайло Пасічник провів зустріч в Асоціації "Виробники ліків України"