Законодавчі ініціативи Держлікслужби з розвитку дистрибуції на вітчизняному фармринку

Опубліковано 28.11.2014 о 00:00

28 листопада Французька Торгово-промислова палата в Україні в рамках круглого столу: «Ланцюги постачання у галузі охорони здоров’я» ініціювала широку галузеву дискусію спрямовану вирішити проблемні питання щодо логістики фармзасобів на вітчизняному ринку. Участь у заході взяли міжнародні профільні експерти, заступник Міністра МОЗУ з питань європейської інтеграції Юрій Савко, директора Департаменту оптової та роздрібної торгівлі Держлікслужби України Олена Речкіна.

        Міжнародні експерти у своїх виступах відзначили, що в рамках імплементації європейських стандартів на вітчизняному фармацевтичному ринку, Україна довела чітке сповідування європейських стандартів та рух по обраному курсу до ЄС. Зараз наша держава в цілому, і галузь зокрема, переживають складні часи, але вони відкривають нам і великі можливості. Тож закликали спільно шукати рішення для гармонізації фармацевтичного законодавства, розвитку логістики, забезпечення споживачів якісними і доступними ліками та висловили свою готовність сприяти цьому.

      Заступник Міністра МОЗУ з питань європейської інтеграції Юрій Савко наголосив, що з усіх секторів економіки, законодавство у фармацевтичному секторі є найбільш адаптованим до євро стандартів. «Міністерство дуже зацікавлене в нових ініціативах, що спрямовані на своєчасне  забезпечення українських споживачів лікарськими засобами за прийнятною ціною. Для досягнення цієї мети МОЗ України планує у найближчій перспективі запроваджувати універсальну систему реінбурсації. Окрім того, в подальшому будемо розвивати такі механізми як прямі договори з виробниками, рамкові довготривалі угоди. Це буде цікаво виробникам і постачальникам фармацевтичної продукції» – зазначив Юрій Савко.

      На сьогодні пріоритетом діяльності МОЗУ та Держлікслужби України є адаптація вітчизняного законодавства в фармгалузі до законодавства ЄС і на цьому напрямку вже багато зроблено – зазначила директора Департаменту оптової та роздрібної торгівлі Держлікслужби України Олена Речкіна. Зокрема, у серпні цього року ми актуалізували настанову "Лікарські засоби. Належна практика дистрибуції. СТ-Н МОЗУ 42-5.0:2014", якою у своїй діяльності мають керуватися усі учасники оптового ринку.

      У своєму виступі Олена Речкіна наголосила, що нині Держлікслужба України напрацювала низку нормативно-правових актів, які покликані зняти проблемні моменти на вітчизняному фармринку та стануть наступним кроком на шляху адаптації вітчизняного законодавства з європейським. «Одна з наших пропозицій спрямована на скорочення ланцюжка поставки лікарських засобів від виробника до кінцевого споживача, а відтак, опосередковано вплине й на здешевлення препаратів. Держлікслужба України вийшла з ініціативою  внести в ліцензійні умови норму, яка дозволяє оптовим дистриб’юторам та аптечним закладам зберігати в належних умовах препарати, які їм не належать. Діюча редакція це категорично забороняє. Таке обмеження унеможливлює зберігання у належних умовах, створених аптечними закладами, медикаментів, збір, яких організовується волонтерами для забезпечення учасників АТО» – розповіла Олена Речкіна.

     На завершення, вона наголосила, що  Держлікслужа України відкрита до подальшого діалогу з реформування галузевого законодавства. При службі діє 5 робочих груп, які розробляють зміни до законодавства і закликала учасників круглого столу долучатися до цього процесу, щоб разом працювати над подальшим реформуванням фармацевтичної галузі України.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Михайло Пасічник узяв участь у засіданні Громадської ради при Держлікслужбі України

Наступна

Ліцензування імпорту активних фармацевтичних інгредієнтів з 1 січня 2015 року пропонують скасувати