Михайло Пасічник: "Поширення європейського досвіду з виготовлення ліків в аптеках сприятиме їх здешевленню та створенню препаратів під індивідуальні потреби споживача".

Опубліковано 02.12.2014 о 00:00

 

За ініціативи Держлікслужби України у січні 2015 року у Харкові відбудеться Всеукраїнська нарада з питань виготовлення в аптечних закладах лікарських засобів за індивідуальним приписом лікаря. У цьому заході візьмуть участь керівники аптек, науковці, експерти галузі.
     Така ініціатива виникла після робочих поїздок Голови Держлікслужби України Михайла Пасічника практично в усі регіони України, вивчення ситуації на місцях та спілкування з суб’єктами ринку.
     Михайло Пасічник зазначив: «Виготовлення ліків в умовах аптек – це європейський досвід, який ми маємо поширювати з урахуванням українських реалій. Наша головна мета – спільно з суб’єктами ринку налагодити додаткові можливості з виробництва ліків. Така практика має низку переваг і продиктована, передусім, турботою про пацієнтів. Адже ліки виготовлені в аптеці є доступнішими для споживача. Зокрема, це дозволяє за прописом лікаря точно підібрати дозування та виготовити препарат під індивідуальні потреби пацієнта».

    Окрім того, в умовах проведення АТО, виробництво ліків аптечними закладами має й важливу стратегічну функцію. «В умовах виникнення проблем з постачанням препаратів на окремі території — аптеки, котрі виробляють  ліки, можуть значною мірою забезпечувати потреби лікувальних установ у необхідних лікарських засобах. Тож, мета Всеукраїнської наради – зберегти унікальні українські надбання з виробництва ліків в аптечних закладах та спільно з учасниками ринку вирішити, як втілювати цю європейську практику в Україні, виробивши необхідні регуляторні рішення» – наголосив Михайло Пасічник.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Ліцензування імпорту активних фармацевтичних інгредієнтів з 1 січня 2015 року пропонують скасувати

Наступна

Верховна Рада України призначила Олександра Квіташвілі Міністром охорони здоров'я України