Михайло Пасічник провів прес-сніданок з представниками фармацевтичної преси

Опубліковано 16.10.2014 о 00:00

Голова Держлікслужби України Михайло Пасічник сьогодні провів прес-сніданок з керівниками та журналістами провідних профільних фармацевтичних видань, де під час неформального спілкування відповів на запитання та розповів чим зараз живе відомство, які має напрацювання та плани.

Він відзначив, що нова команда служби працює за прозорими принципами і веде відкритий конструктивний діалог з операторами ринку. Нині для поліпшення обслуговування ліцензіатів Держлікслужба запровадила нові сервіси з консультування та пришвидшення оформлення дозвільних документів. Протягом останніх місяців активно працювали і фахівці 5 робочих груп Держлікслужби, які на сьогодні вже розробили проекти нормативних документів, які гармонізують вітчизняне фармацевтичне законодавство з європейським, знімають бюрократичні бар’єри для ведення бізнесу, а відтак, створюють передумови для своєчасного забезпечення українців якісними і безпечними ліками та відкривають шляхи для здешевлення препаратів. Зокрема, пропонується внести зміни до Ліцензійних умов та дозволити зберігання у аптечних закладах лікарських засобів та супутніх товарів, що їм не належать. Це відкриває можливості для роботи логістичних операторів на фармацевтичному ринку країни, що, в свою чергу, впливатиме на ціну ліків в аптеках в сторону їх зменшення. Таким чином, створюються ширші можливості щодо постачання необхідних препаратів від виробників до аптек, згідно європейської моделі, де поряд з дистриб’юторами учасниками ринку стають компанії, що надають логістичні послуги.

Окрім того ініційовано і зменшення кількості планових перевірок.  Підприємців, які зарекомендували себе як серйозні гравці ринку, котрі тривалий час працюють без зауважень та підтвердили відповідність вимогам належної виробничої практики чи практики дистрибуції, перевірятимуть планово не частіше, ніж раз на 3 роки. Підприємства оптової торгівлі лікарськими засобами, які стабільно працюють на ринку більше семи років та підтвердили відповідність вимогам належної практики дистрибуції, перевірятимуться не частіше одного разу на п’ять років.

Михайло Пасічник зауважив: «Всі ці кроки направлені на те, аби бізнес працював планово, без потрясінь, щоб зняти ті перешкоди, зокрема і законодавчі, які на сьогодні ускладнюють ведення господарської діяльності. Коли підприємці розуміють та можуть прогнозувати за якими правилами розвиватиметься ринок, відповідно й зменшаться ризики, які нині закладено в ціну товару. А отже це опосередковано сприятиме і здешевленню вартості ліків. Тобто, виходячи із законодавчими ініціативами, які поліпшують роботу операторів ринку, Держлікслужба працює на кінцевий результат – на інтереси пацієнта у забезпеченні якісними і доступними препаратами та медичними вироби».

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Законодавчі ініціативи для фармації

Наступна

Фахівці Держлікслужби України надали роз'яснення стосовно Арбідолу