Нарада для професіоналів аптечної гомеопатії

Опубліковано 04.02.2015 о 00:00

11 лютого 2015 року Держлікслужба України проводитиме робочу нараду з актуальних питань щодо виготовлення гомеопатичних препаратів в умовах аптеки. Необхідність її проведення обумовлена проблемами, які були окреслені на Всеукраїнській нараді з актуальних питань щодо виготовлення ліків в умовах аптеки, що відбулася 22-23 січня у Харкові.

За словами Голови Держлікслужби України Михайла Пасічника, в Україні виготовлення гомеопатичних ліків цілковито пов’язане з виробничими аптеками, а технологічний процес вимагає використання надмалих доз активних компонентів. Якість гомеопатичних лікарських засобів може гарантуватися лише ретельним контролем вихідного матеріалу та забезпеченням якісної контролюючої системи на всіх стадіях виготовлення. На сьогодні одна з проблем практичної гомеопатії полягає в тому, що діяльність гомеопатичних аптек регулюється низкою нормативних документів для аптечних закладів загального профілю – відповідними наказами МОЗ України, що регламентують виробничі процеси. Але ці документи не завжди враховують специфіку, пов’язану з виготовленням та контролем якості гомеопатичних лікарських засобів, а саме — з управлінням якістю, вимогами до персоналу, приміщень та обладнання, технологічного процесу, лікарських та допоміжних речовин, упаковки, оформлення документації тощо.

«Залучення до участі у робочій нараді професіоналів аптечної гомеопатії — представників аптечного бізнесу та вищих навчальних закладів, що здійснюють підготовку профільних спеціалістів — дозволить більш докладно висвітлити існуючі проблемні питання та окреслити шляхи для їх вирішення. І в цій сфері мають діяти чіткі та зрозумілі правила і норми, спрямовані на забезпечення якості гомеопатичних лікарських засобів», — підкреслив Михайло Пасічник.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Президент України підписав закон, яким скасовується ліцензування імпорту АФІ

Наступна

Мінюст України зареєстрував наказ МОЗ № 990, яким вносяться зміни до Ліцензійних умов