Незаконне надання медичних послуг з використанням психотропних речовин

Опубліковано 18.07.2019 о 14:38

 

Громадяни, будьте пильними! Не піддавайтесь на шахрайські пропозиції! До Держлікслужби звертаються громадські організації з приводу діяльності Центру психоонкології «ЕКСПИО» у зв’язку із незаконним наданням медичних послуг з використанням психотропних речовин.

Нещодавно було виявлено факт так званої «кетамінової терапії депресії». Шахраї закликають онкохворих пацієнтів долучатися до інноваційних методів лікування депресії, серед яких кетамінова терапія у формі крапельниць, посилаючись на нібито офіційно наданий дозвіл Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками. Зловмисники зазначають, що мають ліцензію на провадження господарської діяльності з обігу наркотичних засобів і психотропних речовин, що можна побачити на таких вебсторінках в мережі Інтернет:

https://www.expio.org.ua/

https://www.antirak.org/

https://antidepression.pro/

https://antidepression.pro/ketaminovaja-terapija/  тощо.

Натомість, Держлікслужба не видавала ліцензію Центру психоонкології «ЕКСПИО» на право провадження господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Наголошуємо, що Держлікслужба видає ліцензії на право провадження господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Однак, Держлікслужба не погоджує методи лікування кетаміном, так як і не здійснює контроль за наданням медичних послуг, дотриманням протоколів лікування, у тому числі з використанням психотропних речовин, зокрема кетаміну.

 

Довідково: трапляються випадки застосування такої методики лікування у корисливих і навіть злочинних цілях. Пацієнт, перебуваючи під впливом дії кетаміну, що викликає гіпнотичний стан, може дати конфіденційну інформацію, навіть поставивши особистий підпис під фінансовими документами собі на шкоду.

Насправді кетамін застосовується в якості засобу для наркозу в медицині та ветеринарії, рідше – як знеболюючий засіб (перш за все в екстреній медицині та у пацієнтів з протипоказаннями до застосування опіоїдних і барбітуратних  анальгетиків) та для лікування бронхоспазму. При цьому слід зазначити, що кетамін – це синтетичний наркотик, який впливає на сприйняття дійсності, часу і простору.  Тому застосовувати цей препарат у медичних цілях необхідно тільки за призначенням лікаря.

З метою перевірки ліцензій закладів охорони здоров`я звертайтеся до Міністерства охорони здоров`я України. Водночас зазначаємо, що ліцензійні реєстри на право здійснення господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів знаходяться на сайті Держлікслужби за посиланнями:

з оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами –

Будьте уважні, обираючи для себе кваліфікованого лікаря та отримуючи рекомендації і поради, що стосуються вашого здоров’я.

Не мовчіть! Завертайтесь до правоохоронних органів для недопущення  подібних негативних ситуацій. Давайте разом протидіяти шахраям! Розповсюджуйте інформацію!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Держлікслужба провела нараду щодо виконання вимог Ліцензійних умов суб`єктами господарювання в частині нових ДБН

Наступна

Ініціативу Держлікслужби підтримано секретаріатом PIC/S щодо проведення чергового засідання експертів PIC/S в Україні