Опубліковано дослідження «Ефективність діяльності антикорупційного уповноваженого з комунікації на сайті органу влади»

Опубліковано 17.06.2021 о 10:59

Національним агентством з питань запобігання корупції 16 червня 2021 року проведено презентацію дослідження «Ефективність діяльності антикорупційного уповноваженого з комунікації на сайті органу влади» https://nazk.gov.ua/uk/analitychni-materialy-pilotnogo-doslidzhennya-efektyvnoyi-komunikatsiyi-antykoruptsijogo-upovnovazhenogo/.

Національним агентством були ретельно досліджено 200 офіційних сайтів органів влади різних рівнів, проаналізовано контент, визначено кращі напрацювання, розроблено рекомендації для удосконалення.

Метою дослідження було вивчення змісту інтернет-комунікації антикорупційних уповноважених на офіційних вебсайтах органів державної влади, місцевого самоврядування та інших публічних інституцій та розробка моделі ефективного висвітлення діяльності із запобігання корупції. Дослідження, серед іншого, засноване на результатах пілотного оцінювання уповноважених у 2020 році, під час якого були зібрані дані про місце розташування інформації про їхню діяльність на офіційних вебсайтах.

Приємно констатувати, що у четвертому розділі дослідження «Огляд позитивного досвіду інтернет-висвітлення діяльності антикорупційних уповноважених на сайтах органів влади» Держлікслужба приводиться як приклад для наслідування практично у всіх номінаціях. Зокрема, як:

  • Позитивний приклад розміщення спеціалізованих матеріалів таким чином, що вони логічно і системно охоплюють завдання уповноважених;
  • Детальне висвітлення інформації про запобігання та виявлення корупції на офіційному сайті Держлікслужби;
  • Зазначення інформації щодо уповноважених осіб з питань запобігання та виявлення корупції територіальних органів;
  • Інформація про канали для повідомлення про факти корупції, створені у територіальних органах;
  • Зазначення контактів спеціально уповноважених органів, яким можна самостійно повідомити про факт корупції.

Слід зазначити, що ми не стоїмо на місці, з часу проведення дослідження НАЗК, сайт Держлікслужби значно удосконалив і оновив контент. Ефективна робота сайту, одна із важливих складових запобігання корупції.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Четверте засідання Комітету сторін Конвенції Ради Європи MEDICRIME

Наступна

Підведення підсумків Проєкту «ДІЯ-ЄС»