Президент України підписав Закон "Про внесення змін до Закону України "Про лікарські засоби" щодо обігу та державного контролю якості лікарських засобів, ввезених на митну територію України"

Опубліковано 04.11.2014 о 00:00

3 листопада 2014 р. Президент України підписав Закон  "Про внесення змін до Закону України "Про лікарські засоби" щодо обігу та державного контролю якості лікарських засобів, ввезених на митну територію України", розроблений Міністерством охорони здоров’я України спільно з Державною службою України з лікарських засобів. Відповідну інформацію оприлюднено на сайті Верховної Ради України.

Зокрема, внесено зміни до ч. 18 ст. 9 закону, а саме: «Після закінчення строку, протягом якого було дозволено застосування лікарського засобу в Україні, його подальше застосування можливе за умови перереєстрації. Після перереєстрації строк застосування в Україні лікарського засобу не обмежується».

Документ містить і норму, згідно якої лікарські засоби, випущені в обіг під час строку, протягом якого лікарський засіб було дозволено до застосування в Україні, можуть застосовуватись в Україні до закінчення їх терміну придатності, визначеного виробником та зазначеного на упаковці.

Внесено зміни і в частину другу статті 17. Відповідно, в новій редакції встановлюється: «Контроль за ввезенням на митну територію України лікарських засобів здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері контролю якості та безпеки лікарських засобів (Державною службою України з лікарських засобів). Усі лікарські засоби, що ввозяться на митну територію України з метою їх подальшої реалізації (торгівлі) або використання у виробництві готових лікарських засобів, підлягають державному контролю якості. Порядок здійснення державного контролю якості лікарських засобів, що ввозяться на митну територію України, встановлюється Кабінетом Міністрів України».

Внесення цієї зміни до ст. 17 Закону України «Про лікарські засоби» виключило можливість паралельного ведення двох порядків контролю якості лікарських засобів, які могли дублювати одна одну.

Цей Закон набирає чинності з наступного дня після його опублікування.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

ДП "Український науковий фармакопейний центр якості лікарських засобів" проводить 11 раунд Програми професійного тестування для лабораторій з контролю якості лікарських засобів

Наступна

Відкрито громадське обговорення проекту "Порядку проведення підтвердження відповідності умов виробництва лікарських засобів вимогам належної виробничої практики"