Про забезпечення лікарськими засобами в умовах війни

Опубліковано 17.03.2022 о 15:12

Держлікслужба повідомляє, що за оновленою інформацією наразі працює 10 530 аптечних закладів. До війни ця цифра становила 22 780 аптек. Держлікслужба та МОЗ провадять спільну роботу щодо налагодження їх нормальної діяльності, спрощують вимоги до персоналу, сприяють залученню волонтерів. І якщо в перші дні війни працювало близько 10% аптечних закладів, то наразі ситуація поліпшилась і функціонують майже 50% аптек.

 

До аптечних закладів, що не відкрились, санкції не вживаються. Проте слід враховувати, що за правилами воєнного часу відповідно до рішення військової адміністрації аптека може бути відчинена, а лікарські засоби – вилучені для потреб армії чи населення.

 

Також привертаємо увагу, що наразі загрози дефіциту лікарських засобів немає. У певних регіонах через збільшення попиту відповідно збільшується замовлення ліків. Постачальники та виробники самостійно регулюють питання логістики і обслуговування замовлень. Більшість імпортерів відновили свою роботу. Зокрема, станом на 01 березня 2022 року Держлікслужбою було видано 354 висновки про якість лікарських засобів, станом на сьогодні –  вже 3048 висновків. 

 

І хоча досі існує ажіотажний попит на певні види ліків, аптеки працюють, налагоджується логістика, зменшуються черги, збільшується асортимент. 

 

Не піддаємося паніці.  МОЗ і Держлікслужба вживають всіх необхідних заходів для запобігання дефіциту лікарських засобів.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Держлікслужба: третій тиждень в умовах війни

Наступна

17.03.2022 внесено зміни до Порядку видачі дозволів на право ввезення на територію України, вивезення з території України або транзиту через територію України наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів