Співпраця Держлікслужби та СБУ: Виявлено незаконно ввезені лікарські засоби

Опубліковано 29.07.2020 о 15:34

28 липня 2020 року спеціалісти Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками взяли активну участь у проведенні спільних заходів, що здійснювались Головним управлінням по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ. Захід здійснювався у рамках кримінального провадження щодо протиправної діяльності групи осіб, причетної до незаконного ввезення з Російської Федерації і Туреччини незареєстрованих лікарських засобів серцево-судинної та онкологічної груп.

Під час таких дій було виявлено безліцензійну діяльність окремих фізичних осіб та наявність великої кількості лікарських засобів різних серій з маркуванням іноземною мовою, які незареєстровані в Україні, деякі з терміном придатності, що минув. Означені препарати зберігались без дотримання відповідних умов. Також «імпортовані» лікарські засоби не пройшли державний контроль при ввезенні на територію України. Разом із тим, виявлено відсутність відповідних документів, що підтверджують їх якість.

З огляду на зазначене, Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками наголошує на необхідності придбання лікарських засобів лише у суб’єктів господарювання з відповідною ліцензією на провадження такого виду діяльності. Окрім того, обов’язковою є наявність документів, що підтверджують їх якість (сертифікат виробника, висновок про якість ввезеного в Україну лікарського засобу), маркування українською мовою та реєстраційного номера із серією лікарського засобу.

Звертаємо увагу! Придбання лікарських засобів «із рук» і через мережу інтернет призводить до загрози отримання  фальсифікованих лікарських засобів, небезпечних для здоров’я та життя громадян!

*Додатково:

З метою недопущення незаконного ввезення лікарських засобів та фальсифікату Держлікслужба тісно взаємодіє з правоохоронними органами, представники яких входять до складу робочої групи з відстеження шляхів виробництва та розповсюдження таких лікарських засобів. Слід зазначити, що вказаний взаємообмін інформацією проводиться на постійній основі для подальшої протидії розповсюдженню лікарських засобів, які знаходяться в обігу із порушенням законодавства.

**СБУ про це: https://is.gd/AM5lPT

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Набули чинності зміни до Порядку проведення підтвердження відповідності умов виробництва лікарських засобів вимогам належної виробничої практики, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 27.12.2012 № 1130

Наступна

Посилення адміністративних санкцій за порушення ліцензійних умов