Інформація щодо початку підготовки наради з проблемних питань виготовлення лікарських засобів в умовах аптеки

Опубліковано 22.05.2017 о 00:00

До уваги професіоналів та експертного середовища

Розпочата підготовка наради з проблемних питань виготовлення лікарських засобів в умовах аптеки

Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками висловлює своє занепокоєння щодо ситуації, що склалася з аптеками, які здійснюють господарську діяльність з виробництва (виготовлення) лікарських засобів в умовах аптеки.

Станом на 10 травня 2017 року на території України здійснюють свою господарську діяльність з виробництва лікарських засобів в умовах аптеки 279 суб’єктів господарювання в 377 аптеках, 267 з яких є державними або комунальними. У порівнянні з 2010 роком «їх кількість зменшилась майже на 40 відсотків».

Практика виготовлення ліків в умовах аптек має переваги і продиктована  турботою про пацієнтів. Такі ліки створюють фармацевти з урахуванням індивідуальних потреб хворого. Крім того, в складі  екстемпоральних лікарських засобів немає стабілізаторів та консервантів. Це особливо актуально для пацієнтів похилого віку, дітей, хворих на цукровий діабет та алергічні недуги, які мають потребу в препаратах з мінімальною побічною дією та індивідуально підібраному дозуванні ліків згідно з приписом лікаря.

Важливу роль у функцінуванні аптек з виробництва лікарських засобів в умовах аптеки відіграють лікарі, які розуміють перевагу таких ліків, а також донесення інформації до населення про те, що такі послуги надаються аптекою. Нині аптеки з екстемпоральним виготовленням працюють без повного навантаження. Виготовлення ліків в невеликих обсягах є збитковим: витрати на утримання фахівців-фармацевтів та персоналу, приміщення, належної апаратури, на забезпечення дотримання вимог Ліцензійних умов значно перевищують отриманий прибуток від реалізації таких препаратів.

Суттєвим чинником, що впливає на якість виготовлених ліків, безумовно, є професіоналізм фахівця. При незначних обсягах виготовлення лікарських засобів в умовах аптеки рівень професійної майстерності значно знижується.

Держлікслужба, неодноразово зверталася до обласних адміністрацій з пропозицією винайти можливість щодо зменшення податкового навантаження на аптеки, які здійснюють виготовлення лікарських засобів в умовах аптеки, а саме – звільнити від орендної плати за приміщення, які орендуються в територіальних громад та від податку на землю або орендної плати за землю,

зменшення розміру оплати за комунальні послуги за кошти місцевих громад.

Це, на наш погляд, сприятиме збільшенню аптек з виготовлення лікарських засобів.

Тож сьогодні звертаючись, перш за все, до професійної спільноти, експертного середовища та всіх небайдужих до долі аптечного виготовлення, Держлікслужба пропонує надіслати Ваші думки та пропозиції щодо проблемних питань цього, на жаль, вмираючого виду фармацевтичної діяльності на адресу Держлікслужби та електронну адресу: krapivnoy@dls.gov.ua

За результатами Ваших відгуків плануємо організувати та провести нараду за участі практикуючих фармацевтів, науковців та державних регуляторів.

Дякуємо за співпрацю.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Прем'єр-міністр: Програма "Доступні ліки" фінансуватиметься в повному обсязі, вона по кишені державі

Наступна

26.05.2017 відбулася прес-конференція громадської організації «Вінницька обласна асоціація громадян хворих на цукровий діабет «Благовіст» щодо презентації соціального проекту "ДІАЄВРО-2017"