FDA вживає заходів проти 17 компаній, які несанкціоновано продають біодобавки, що начебто лікують хворобу Альцгеймера

Опубліковано 13.02.2019 о 11:14

Управління з питань харчових продуктів і медикаментів США (FDA) сьогодні опублікувало 12 листів-попереджень і 5 онлайн-рекомендацій, виданих іноземним і вітчизняним компаніям, які несанкціоновано продають більше 58 препаратів, частина з яких продаються як дієтичні добавки, що по своїй лікувальній дії є мало ефективними або взагалі є недієвими, однак позиціонуються як лікарські засоби. Компанії стверджують, що їх ‘’препарати’’ запобігають розвитку та лікують хворобу Альцгеймера і ряд інших серйозних захворювань та поліпшують загальний стан здоров’я. Ці ‘’препарати’’, які часто продаються на веб-сайтах і на соціальних інтернет-платформах, не пройшли перевірку FDA на предмет доведеної ефективності та безпечності щодо лікування захворювань і покращення стану здоров’я. Ці препарати можуть бути неефективними або небезпечними і можуть ввести в оману людину стосовно проходження необхідної діагностики хвороби та призначення належного курсу лікування пацієнтові.

У нещодавно опублікованій заяві комісар FDA п. Готтліб також окреслив кілька важливих нових кроків та пріоритетів у політиці безпечності БАД, які агентство здійснить у найближчі місяці, аби поліпшити безпеку дієтичних та харчових добавок. Агенство докладає зусиль, що спрямовані на більш швидке інформування громадськості щодо потенційних проблем безпечності дієтичних добавок, створення гнучкої регуляторної бази та здійснення нових кроків, до яких FDA може вдатись, щоб краще гарантувати безпечність для споживання та їх лікувальну ефективність.

FDA продовжує застерігати споживачів залишатися пильними як в Інтернеті, так і в торгівельній мережі, щоб уникнути придбання біодобавок, які позиціонуються як панацея від усіх хвороб, при цьому не маючи доказової бази їх лікувальної дії.

 

Джерело: https://www.worldpharmanews.com/fda/4711-fda-takes-action-against-17-companies-for-illegally-selling-products-claiming-to-treat-alzheimer-s-disease

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

У ЄС удосконалено засоби захисту лікарських засобів

Наступна

Представники Держлікслужби взяли участь у семінарі з питань зовнішньої політики України