Звіт про роботу із зверненнями громадян, що надійшли до Держлікслужби у І кварталі 2018 року

Опубліковано 12.04.2018 о 08:16

На виконання вимог Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» у Держлікслужбіпроводиться системна робота із забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення, задоволення законних вимог заявників, реального поновлення порушених конституційних прав громадян та запобігання у подальшому таких порушень.

У І кварталі 2018 року до Держлікcлужби надійшло 145 звернень громадян. З усіх 145 звернень – 79% (114) складають заяви, 17% (25) – скарги, 4% (6) – пропозиції. З них безпосередньо (від громадян поштою) надійшло 51 (35%) звернення (з них електронною поштою – 29), з МОЗ України – 42 звернення (29%), через органи влади – 5 (3%), 46 (32%) звернень надійшло від державної установи «Урядовий контактний центр», через уповноважену особу – 1(%). Індивідуальні звернення становили 98% (142), колективні – 2% (3). Усього до Держлікслужби звернулося 160 громадян.

За типом надходження звернення, що надійшли, є листами – 94 (65%), 51 – усні (35%).

За статевим розподілом авторів звернень, до Держлікслужби  зверталося: чоловіків – 44% (71); жінок – 52% (83); звернення, стать яких не визначено – 4% (6).

Залишається достатньо високою активність громадян, які мають встановлені законодавством пільги. Зі зверненнями зверталися наступні категорії громадян, що потребують соціального захисту і підтримки:

–          інвалід 1 групи  – 2;

–          інвалід 2 групи  – 15;

–          інвалід 3 групи – 1;

–          ветеран праці – 1;

–          дитина війни – 3;

–          учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – 1.

До Держлікслужби протягом звітного періоду звернувся 31 пенсіонер.

Найбільшу кількість звернень зареєстровано від жителів м. Києва (45).

 

Звернення громадян по областям, що надійшли до Держлікслужби у І кварталі 2018 року

 

Основними питаннями, що порушувалися у зверненнях, надісланих до Держлікслужби, залишаються наступні:

–          якість лікарських засобів (34);

–          обіг лікарських засобів (18);

–          порушення ліцензійних умов в аптечних закладах  (27);

–          питання медичних виробів (13);

–          обіг наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів (3);

–          питання роботи аптечних закладів (15);

–          питання фармацевтичного виробництва – (2);

–          забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, реалізація прав і свобод  громадян, запобігання дискримінації (11);

–          фінансова, податкова, митна політика – (2);

–          праця і зарплата (5);

–          охорона здоров’я (5);

–          інші (10).

При розгляді письмових звернень проводиться активна співпраця між структурними підрозділами Держлікслужби, територіальними органами Держлікслужби, а також іншими організаціями та установами.

Усі звернення громадян розглянуті Держлікслужбою у строки, визначені Законом України «Про звернення громадян», а саме: надано 97 відповідей-роз’яснень; 35 звернень було надіслано на розгляд за належністю іншим установам; 6 звернень – вирішено позитивно; 7 звернень знаходиться у стадії вирішення. Крім того, за звітний період до Держлікслужби надійшло 2 повторних та 4 дублетних звернення.

Особистий прийом громадян керівництвом Держлікслужби та  посадовими особами структурних підрозділів проводиться згідно із затвердженим графіком. Інформація розміщена у приміщенні та на офіційному веб–сайті Держлікслужби.

Таким чином, одним з основних завдань Держлікслужби залишається своєчасне реагування на проблемні питання, порушені у зверненнях громадян, виявлення причин, що породжують їх надходження, усунення наявних порушень і недоліків із заявлених питань, а також реалізацію конституційних прав, свобод людини й громадянина, які є головними основами демократичної, соціально-правової держави.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Звіт про роботу із зверненнями громадян, що надійшли до Держлікслужби у ІV кварталі 2017 року

Наступна

Звіт про роботу із зверненнями громадян, що надійшли до Держлікслужби у ІІ кварталі 2018 року