Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Сумській області щодо правомірності неповідомлення суб’єктів господарювання про проведення перевірки характеристик продукції

Опубліковано 23.01.2019 о 15:41

Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Сумській  області повідомляє:

Закон України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» (далі Закон) встановлює правові та організаційні засади здійснення державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції.

Ст.20 Закону передбачає, що ринковий нагляд здійснюється відповідно до секторальних планів ринкового нагляду, які щорічно затверджуються органами ринкового нагляду відповідно до сфер їх відповідальності. Секторальний план ринкового нагляду охоплює види продукції відповідно до сфер відповідальності органів ринкового нагляду та визначає належність цих видів продукції до певного ступеня ризику.

Частиною першою ст. 22 Закону визначені види заходів державного ринкового нагляду, а саме: перевірки характеристик продукції, у тому числі відбір зразків продукції та їх експертиза (випробування).

Ст.23  Закону встановлює загальний порядок проведення перевірок характеристик продукції,  ч. 1 – 4 якої передбачено, що під час перевірок характеристик продукції проводяться документальні перевірки, у разі необхідності – обстеження зразків продукції, а за наявності підстав вважати, що продукція є небезпечною, становить ризик та/або не відповідає встановленим вимогам, – відбір та експертиза (випробування) зразків продукції. Органи ринкового нагляду проводять планові та позапланові перевірки характеристик продукції. Планові перевірки характеристик продукції проводяться у розповсюджувачів цієї продукції, а позапланові, – у розповсюджувачів та виробників такої продукції. Під час таких перевірок перевіряються характеристики лише того виду продукції, що є предметом перевірки.

Враховуючи вищезазначене, спеціальним Законом, тобто – Законом України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», яким регламентується проведення перевірок характеристик продукції не передбачено повідомлення суб’єкта господарювання про проведення у нього планової перевірки. Планові перевірки характеристик продукції здійснюються тільки на підставі секторального плану державного ринкового нагляду, який розробляється та затверджується у порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 26.12.2011 №141 « Про затвердження Порядку розроблення та перегляду  секторальних планів ринкового нагляду, моніторингу та звітування про їх виконання». Роз’яснення Мінекономрозвитку на офіційному сайті Держлікслужби (dls.gov.ua) в розділі «Медичні вироби».

При цьому звертаємо увагу, що відповідно до:

– ст. 188-37 КУпАП  невиконання законних вимог посадових осіб органів ринкового нагляду та їх територіальних органів щодо проведення перевірки, ненадання їм передбаченої законодавством інформації чи надання недостовірної інформації, створення інших перешкод для виконання покладених на них обов’язків – тягне за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

–  п. 8, ч. 1 ст. 15 закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», посадові особи, які здійснюють ринковий нагляд, мають право вимагати від посадових осіб суб’єктів господарювання та фізичних осіб – підприємців припинення дій, які перешкоджають здійсненню заходів ринкового нагляду, а в разі їх відмови від припинення таких дій – звертатися до органів внутрішніх справ за допомогою у здійсненні законної діяльності з ринкового нагляду.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Сумській області інформує про поводження з лікарськими засобами, що не підлягають подальшому використанню

Наступна

21 березня 2019 року відбудеться засідання атестаційної комісії з атестації провізорів та фармацевтів