Дії медичних працівників закладів охорони здоров’я Рівненської області у разі побічних реакцій та/або відсутності ефективності лікарських засобів при їх медичному застосуванні
Опубліковано 25.01.2024 о 20:16У зв’язку з періодичними зверненнями від лікувально-профілактичних закладів області стосовно необхідності подання карт-повідомлень про побічні реакції лікарських засобів Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Рівненській області звертає увагу на наступне.
Порядок здійснення фармаконагляду затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 27.12.2006 року № 898 (у редакції наказу Міністерства охорони здоров’я України від 26.09.2016 року № 996) (далі – наказ).
Розділом ІV наказу визначено порядок дій керівників структурних підрозділів з питань охорони здоров’я, керівників закладів охорони здоров’я та медичних працівників щодо здійснення фармаконагляду.
Також пунктом 3 розділу 4 визначено, що керівники закладів охорони здоров’я призначають заступника головного лікаря з лікувальної роботи (або іншу особу, яка має вищу медичну та/або фармацевтичну освіту) відповідальною особою з питань фармаконагляду та забезпечують:
Відповідальна особа з питань фармаконагляду закладу охорони здоров’я:
Керівники закладів охорони здоров’я забезпечують надання копій документів первинної медичної документації закладу охорони здоров’я у разі надходження запиту до Центру).
Медичні працівники інформують:
Медичні працівники своєчасно подають до Центру карти-повідомлення про будь-які побічні реакції лікарських засобів, вакцин, туберкуліну, відсутність ефективності лікарського засобу та про НППІ у строки, визначені пунктом 9 цього розділу.
Карта-повідомлення подається у паперовому та/або електронному вигляді. Електронна форма карти-повідомлення знаходиться за посиланням https://aisf.dec.gov.ua.
Копія карти-повідомлення подається відповідальній особі з питань фармаконагляду закладу охорони здоров’я для складання звіту за формою № 69.
Карта-повідомлення подається до Центру у такі строки:
У разі якщо зазначені строки припадають на вихідний або святковий день, інформація надається у перший після нього робочий день.
Інформація про побічну реакцію лікарського засобу, вакцини, туберкуліну, та/або відсутність ефективності лікарського засобу, та/або несприятливу подію після імунізації/туберкулінодіагностики заноситься лікарем до первинної облікової медичної документації.
У Випадках НППІ після застосування вакцини, туберкуліну, медичні працівники своєчасно подають карти-повідомлення до Центру та групи оперативного реагування Департаменту (далі – регіональна група оперативного реагування) у строк не пізніше 48 годин після реєстрації НППІ. У разі якщо цей строк припадає на вихідний або святковий день, інформація надається у перший після нього робочий день.
Карта-повідомлення подається до Центру та до регіональної групи оперативного реагування у паперовому та/або електронному вигляді. Копія карти-повідомлення надається відповідальній особі з питань фармаконагляду закладу охорони здоров’я для складання форми № 69.
Медичні працівники закладу охорони здоров’я, де проводиться щеплення, здійснюють моніторинг та надають інформацію до Департаменту щодо захворюваності у щеплених на інфекції, що керуються засобами специфічної імунопрофілактики.
У разі виявлення випадку інфекційного захворювання медичні працівники заповнюють первинну облікову медичну документацію (повідомлення про інфекційне захворювання) та надають її до структурного підрозділу з питань охорони здоров’я у строк не пізніше 12 годин після виявлення такого захворювання. У разі якщо цей строк припадає на вихідний або святковий день, інформація надається у перший після нього робочий день.
Відповідальна особа Департаменту при отриманні повідомлення про інфекційне захворювання проводить епідеміологічне розслідування за місцем виникнення/виявлення захворювання та у разі, якщо під час епідеміологічного розслідування буде з’ясовано, що має місце випадок інфекційного захворювання у особи, щепленої проти відповідної інфекції, відповідальна особа Департаменту заповнює карту епідрозслідування у строк не пізніше 48 годин з дня з’ясування. У разі якщо цей строк припадає на вихідний або святковий день, інформація надається у перший після нього робочий день.
Пунктом 5 розділу ІІІ наказу визначено, що територіальні органи Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками надають представникам Центру з питань фармаконагляду в адміністративно-територіальних одиницях та Державній службі України з лікарських засобів та контролю за наркотиками копії (у паперовому та/або електронному вигляді) усіх отриманих карт-повідомлень – не пізніше 48 годин з дня їх отримання. У разі якщо цей строк припадає на вихідний або святковий день, інформація надається у перший після нього робочий день.
З текстом наказу можна ознайомитися на офіційному сайті Верховної Ради України, за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0073-07#Text.
If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.