МОЗ винесено на громадське обговорення законопроект про перевірки аптек без попередження

Опубліковано 28.08.2019 о 14:35

23 серпня на сайті МОЗ України для громадського обговорення оприлюднено проект закону України, яким пропонується внести зміни до ст. 2 Закону України від 5.04.2007 р. № 877 «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі — закон № 877). Так, проектом документа пропонується вивести з-під дії закону № 877 державний контроль якості лікарських засобів.

Зауважимо, що цей законопроект розроблено Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужба), яка його оприлюднила на своєму сайті 8 серпня. Аргументом на користь прийняття цього законопроекту називається необхідність отримання об’єктивних результатів перевірок при здійсненні державного контролю якості лікарських засобів. Оскільки законом № 877 передбачена необхідність повідомлення за 10 днів суб’єктів господарювання про початок у них перевірки, то, на думку регулятора, через це складно отримати об’єктивні результати перевірки.

Нагадаємо, громадська організація «Всеукраїнське об’єднання «Миколаївська фармацевтична асоціація «ФармРада» (ГО «ВОМФАФР») уже звернулася до МОЗ та Держлікслужби з приводу цього законопроекту з проханням відкликати його, а замість нього розробити новий. Адже, крім необхідності попередження суб’єктів господарювання, законом № 877 передбачені також права та обов’язки сторін, які беруть участь у перевірці; необхідні розпорядчі документи органів контролю; процедура оскарження рішення органів контролю та інше.

Саме тому ГО «ВОМФАФР» пропонує розробити новий законопроект, який встановлював би виняток, що положення про необхідність попередження перед перевіркою суб’єктів господарювання не розповсюджується на перевірки контролю якості лікарських засобів.

 

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Оголошення! 9 серпня 2019 року об 11:00 відбудеться атестація провізорів та фармацевтів

Наступна

До уваги суб’єктів господарювання Закарпатської області, що здійснюють виробництво (виготовлення) лікарських засобів в умовах аптеки