Інформація щодо дотримання вимог Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (Лист №99-01.1/02/05.17-21 від 29.03.2021)

Опубліковано 29.03.2021 о 10:39

Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Полтавській області (далі – Служба) нагадує, що відповідно до частини 1 статті 1 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (далі – Закон), який набрав чинності 16 липня 2019 року: єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська мова.

Частиною сьомою статті 1 Закону визначено, що статус української мови як єдиної державної мови передбачає обов’язковість її використання на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування, а також в інших публічних сферах суспільного життя, які визначені цим Законом.

Відповідно до частини першої статті 13 Закону мовою нормативно-правових актів і актів індивідуальної дії, діловодства і документообігу органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування є державна мова.

Частиною шостою статті 13 Закону встановлено, що органи державної влади, органи влади Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації державної і комунальної форм власності беруть до розгляду документи, складені державною мовою, крім випадків, визначених законом.

Статтею 37 Закону встановлено, що:

– мовою листування громадських об’єднань, політичних партій та інших юридичних осіб, зареєстрованих в Україні, з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями державної і комунальної форм власності в Україні є державна мова;

– юридичні особи ухвалюють статутні документи та рішення, надсилають статистичну інформацію, податкову та іншу звітність до органів державної влади чи органів місцевого самоврядування державною мовою.

Служба здійснює свої повноваження в межах наданих їй владних повноважень та у спосіб, що передбачений законами України, зокрема, частиною другою статті 19 Конституції України, якою встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи викладене, Служба наголошує щодо необхідності дотримання вимог Закону, зокрема при подачі, прийомі, оформлені документів.

Офіційний лист

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Інформація щодо зміни даних, зазначених у документах, що додавалися до заяви про отримання ліцензії. (Лист №98-01.1/02/05.17-21 від 29.03.2021)

Наступна

Інформація про вимоги щодо впровадження господарської діяльності із знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів (Лист №158-01.1/02/05.17-21 від 18.05.2021)