Скасування вимоги попереджувати аптечний заклад за 10 днів до проведення планової перевірки значно підвищить її ефективність, – О. Соловйов

Опубліковано 22.01.2014 о 00:00

https://www.diklz.gov.ua/sites/default/files/images/apteka.jpgСкасування вимоги попереджувати аптечний заклад за 10 днів до проведення планової перевірки щодо дотримання аптечним закладом вимог до контролю якості лікарських засобів значно підвищить її ефективність та допоможе інспекторам Державної служби України з лікарських засобів захистити лікарів та їх пацієнтів від неякісних ліків. Про це повідомив Голова Державної служби України з лікарських засобів О.С. Соловйов під час прес-конференції, на якій були підведені підсумки роботи Держлікслужби України за 2013 рік та окресленні завдання на рік 2014-й.

Як зазначив О. Соловйов, діюча редакція частини другої статті 2 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» не забезпечує ефективність перевірок та унеможливлює отримання їх об’єктивних результатів.

Необхідність попередження аптек про проведення планової перевірки за 10 днів до її проведення звужує зміст та обсяг конституційних прав і свобод громадян України, якими забезпечується належний рівень їх захисту від неякісних лікарських засобів, оскільки термін у 10 днів дає можливість суб’єктам господарювання підготуватися до перевірки таким чином, аби уникнути відповідальності за недодержання вимог чинного законодавства щодо контролю якості ліків.

Інспектори Держлікслужби України повинні отримати право проведення планових перевірок якості лікарських засобів в аптечних закладах без необхідності попередити про це за 10 днів, – так, як це робиться в країнах Європейського Союзу, впевнений Голова Держлікслужби України. Він також підкреслив, що відміна попередження за 10 днів не означатиме збільшення кількості перевірок – ліцензіати, як і раніше, перевірятимуться не частіше 1 разу на рік.

Прийняття проекту Закону, яким скасовується необхідність попередження ліцензіата за 10 днів до перевірки, сприятиме створенню рівного конкурентного середовища та підвищенню рівня довіри громадян до аптек завдяки покращенню якості надаваних послуг. Це також сприятиме забезпеченню населення та закладів охорони здоров’я якісними лікарськими засобами.

Наразі законопроект «Про внесення змін до статті 2 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» оприлюднений на офіційному веб-сайті Міністерства охорони здоров’я України для публічного обговорення.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

Регуляторна політика держави в фармацевтичній галузі: проблемні питання та шляхи їх вирішення

Наступна

Система управління якістю як основа впровадження вимог GDP