ВСЕСВІТНІЙ ТИЖДЕНЬ ПІДВИЩЕННЯ ОБІЗНАНОСТІ ПРО ПРОБЛЕМУ СТІЙКОСТІ ДО ПРОТИМІКРОБНИХ ПРЕПАРАТІВ, 18-24 ЛИСТОПАДА 2023 РОКУ

Опубліковано 20.11.2023 о 11:10

Щороку з 12 по 18 листопада у світі проводять Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики (World Antibiotic Awareness Week). Його головна мета – підвищити рівень обізнаності людей про проблему стійкості до протимікробних препаратів та пропаганда їх правильного використання. Стійкість до антибіотиків є однією з найсерйозніших загроз сучасної охорони здоров’я, яка зростає до небезпечно високих рівнів у всіх частинах світу та негативно впливає на результати лікування інфекційних захворювань.

Що таке антимікробна резистентність?

Нас оточують трильйони бактерій. Ці одноклітинні організми — одні з перших форм життя на нашій планеті. Та не всі з них шкідливі. Є і корисні бактерії, наприклад, які допомагають нашому травленню та імунітету.

Але є й такі, що можуть спричиняти як легку недугу, так і смертельну епідемію. За підрахунками істориків, в середні віки епідемія чуми забрала життя 25 мільйонів людей.

Але зараз навіть це страшне захворювання можна вилікувати антибіотиками, так само як і бактеріальні пневмонії, менінгіти тощо. Людей рятують у випадках, які були вироком колись, наприклад, при сепсисі.

Як це буває з досягненнями науки, дуже швидко ми почали сприймати прорив як дещо належне.

Хтось приймає антибіотики без призначення лікаря. Хтось не дотримується рекомендацій та припиняє приймати препарат на свій розсуд. Це прискорює таке явище як антибіотикорезистентність.

Антибіотикорезистентність — це стійкість бактерій до антибактеріального препарату, який має їх знищити. Чим частіше ми вживаємо антибіотики, тим швидше виникає цей процес.

Правила відповідального вживання антибіотиків

  • Антибіотики діють лише на бактерії. Ніколи не використовуйте їх при вірусних інфекціях, бо антибіотики безпорадні в боротьбі з ними.
  • Не займайтесь самолікуванням! Лише лікар може чітко визначити, коли варто приймати антибіотики та які саме.
  • Не переривайте курс антибіотиків самостійно. І ніколи не використовуйте самовільно антибіотики з пачки, яка залишилася після курсу лікування. Не діліться цими ліками з іншими та не радьте їх приймати.
  • Вакцинуйтесь, стежте за гігієною рук, тримайтесь якомога далі від хворих людей. Це і профілактика захворювань, і можливість зменшити кількість використання антибіотиків.
  • Негайно звертайтесь до лікаря, якщо антибіотики, які він прописав, не полегшують симптоми захворювання. Можливо, вам необхідно підібрати інший препарат.

Пам’ятайте: коли справа дійшла до антибіотиків, і загалом — у питаннях, що стосуються здоров’я, не слухайте пересічних громадян без медичної експертизи. Якщо ви хворієте, зверніться по медичну допомогу, бо призначати антибіотики — справа лікаря.

 

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Print button Версія для друку

Попередня

14 листопада відзначається Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом!

Наступна

ПЕРЕСУВНІ АПТЕКИ ПРАЦЮВАТИМУТЬ У СІЛЬСЬКІЙ ТА ВАЖКОДОСТУПНІЙ МІСЦЕВОСТІ